Dolar fiyatında yükseliş devam ediyor! 12 Kasım 2021

Gelen son dakika haberine göre piyasalardaki hareketlilik haftanın son gününde de sürüyor. 12 Kasım sabahı dolar, yeni güne rekor tazeleyerek başladı. Peki uzmanlar doların bu yükselişine ilişkin neler belirtiyor? İşte döviz piyasalarında son vaziyet.
Takip et
Dolar fiyatında yükseliş devam ediyor! 12 Kasım 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dolar/TL, ABD enflasyon verisinden sonra doların güçlenmesi ve gelişen piyasa para birimlerinin genelini baskılamasıyla zirveyi yeniledi. Türk lirası son iki günde dolar karşısında yüzde 1,5 civarında değer kaybetti.

DOLAR NE KADAR?

Dün ABD enflasyon verisinden sonra 9,87’lere kadar tırmanan dolar kuru bugün 9,96’ı seviyesini aşarak tarihi zirveyi yeniledi.

EURO NE KADAR?

Euro/TL ise 11,40 seviyelerinde işlem görüyor.

UZMANLARDAN DOLAR AÇIKLAMASI

Uzmanlar, ABD’de açıklanan enflasyon verisinin 31 senenin en yükseğine çıkmasının sonrasında faiz artışının beklenenden daha önce yapılacağı endişesinin küresel dolar talebini artırdığını kaydetti.

Bugün yurt içinde açıklanan verilere göre ise ödemler dengesi eylülde 1 milyar 652 milyon fazla verirken, 12 aylık cari işlemler açığı 18 milyar 444 milyon dolar oldu.

Uzmanlar, ABD’de enflasyon beklentilerine ilişkin seyrin dolar kuru üstünde etkili olmaya devam edebileceğini bildirerek, teknik açıdan dolar endeksinde 94,5 seviyesinin destek, 95,5’in direnç olarak takip edileceğini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.