adplus-dvertising

Dolandırıcıyı Dolandırdı! Parayı Yardım Kuruluşuna Bağışladı

Üniversite öğrencisi Ross Walsh, kendisini dolandırmak isteyen adamı dolandırıp, elde ettiği parayı bir yardım kuruluşuna bağışladı.
Takip et
Dolandırıcıyı Dolandırdı! Parayı Yardım Kuruluşuna Bağışladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İrlanda, 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Ross Walsh’ı konuşuyor. Dolandırılmaya çalışıldığını fark eden üniversite öğrencisi, dolandırıcıyı 25 dolar dolandırıp, parayı bir yardım kuruluşuna bağışladı.

İrlanda basınına durumu anlatan Walsh, ‘Solomon Gundi’ isimli bir şahıstan e-posta aldığını söyledi. Kendisini bankacı olarak tanıtan Gundi, “Şirketimin yarı hissesi karşılığında sizden 100 sterlin yatırım yapmanızı bekliyorum” ifadelerinin yer aldığı bir mail gönderdi. Walsh ise eğlence amaçlı e-postaya yanıt verdiğini belirterek, “Ona teklifini ilginç bulduğumu fakat, 1000 sterlini az bulduğumu ve 50 bin sterlin yatırmak istediğimi söyledim. Ardından da 50 bin sterlin yatırdığıma dair sahte bir makbuz fotoğrafı hazırlayarak kendisine mail attım. Bana paranın hesabına gelmediğini söyledi” diye konuştu.

Dolandırıcıyı Dolandırdı! Parayı Yardım Kuruluşuna Bağışladı

“TUZAĞIMA DÜŞTÜ”

Walsh daha sonra dolandırıcı Gundi’ye, para transferi gerçekleştirmeden önce sahte hesap olmadığının ispatlanması gerektiğini belirterek, “Ona, hesabın sahte olmadığını bankaya kanıtlamak için, o hesaptan kendi hesabıma bir miktar para göndermesi gerektiğini söyledim. Aksi takdirde bankanın para transferini gerçekleştirmemi engellediğini belirttim. Bu şekilde tuzağıma düştü” ifadelerini kullandı. Walsh, dolandırıcıdan kendisine 25 sterlin yatırıldığını, bu parayı bir yardım kurumuna bağışladığını ve makbuzunu dolandırıcıya gönderdiğini söyledi. 22 yaşındaki üniversite öğrencisi, daha önce de dolandırıcıları dolandırdığını aktardı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.