Dolandırıcının Yöntemine Polisler Bile Şaşıp Kaldı!

İzmir’de yaşanan dolandırıcılık olayı pes dedirtti. Hacca gideceğini söyleyen dolandırıcı mağdurlardan, “Okutup geleceğim” diyerek altınlarını aldı.

İzmir’de akıllara durgunluk verilen bir dolandırma olayı yaşandı. Yapılan ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, “Altınlarınızı hacca götürüp okutacağım” diyerek vatandaşların yastık altındaki altınlarını alan bir dolandırıcıyı yakın takibe aldı. Nurettin Alınca isimli şahsı takibe alan polis, dolandırıcıyı kısa sürede yakaladı. Cezaevinden firar ettiği ortaya çıkan zanlının 11 yıl kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu öğrenildi.

3 ayrı kişinin yaptığı ihbarı değerlendiren polis, zanlının içinde bulunduğunu öğrendiği bir aracı takibe aldı. Durdurulan araçta zanlı bulunamayınca ihbar doğrultusunda Bornova’da bir evde saklandığı öğrenildi ve hemen harekete geçildi. Saklandığı evde kıskıvrak yakalanan zanlı iddiaları reddetse de dolandırılan ve altınlarını bu şahsa kaptıran kişiler kendisini teşhis etti.

POLİS, VATANDAŞLARI UYARDI

Polis yetkilileri böyle bir dolandırıcılık olayı ile ilk kez karşılaştıklarını belirtirken vatandaşları bu konularda daha dikkatli olması hakkında uyardı. Tutuklanan zanlı nitelikli dolandırıcılık suçundan yargılanacak. Edilinilen bilgiye göre firari olan zanlının kesinleşmiş 11 yıl hapsinin üstüne bu davadan alacağı ceza da eklenecek. Zanlının dolandırıcılık suçundan da 9 yıl ceza alması bekleniyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı