Dolandırıcılar şimdide koronavirüs muskası satıyor!

Vaka sayısında 3 haftadır zirvede olan Samsun’da kendisini din görevlisi olarak tanıtan bazı kişilerin, ‘korona muskası’ isimi altına vatandaşları dolandırdığı söylendi. Konuyla alakalı konuşan bir uzman, “Vatandaşlarımız bunlara kanmasın. Bu Şekilde bir şey yok. Bu tıbbi bir vaziyet” diye uyarılarda bulundu.
Takip et
Dolandırıcılar şimdide koronavirüs muskası satıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, 13-19 Mart tarihleri arasında illere göre 100 bin kişiye düşen Kovid-19 vaka sayısının güncel haritasını paylaştı. Nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü iller Samsun, Giresun, Sinop, Balıkesir ve Yalova oldu. En çok vakanın görüldüğü ilk 3 il Karadeniz Bölgesi’nden çıktı. Haftalık verilere göre; Samsun, her 100 bin kişide 508,97 vaka ile ülke genelinde en yüksek vaka sayısına sahip il oldu.

KENDİLERİNİ DİN GÖREVLİLERİ OLARAK TANITTILAR

3 haftadır vaka sayısında zirvede olan Samsun’da, koronavirüsten korunmak isteyen bazı vatandaşların, kendilerini din görevlisi olarak tanıtan kişilerce ‘koronavirüs muskası’ isimi altında muska yazıp para alarak dolandırdığı söylendi.

“HALKIMIZIN BİLİNÇLENMESİNİ İSTİYORUM”

Son günlerde şehirde ‘koronavirüs muskası’ isimi altında temin edilen muskaların yayıldığına dikkat çeken uzman, vatandaşları uyardı. 22 senedir metafizik üstüne incelemeler yaptığını belirten uzman, “Maalesef son dönemlerde ‘korona muskaları’ türedi. İnsanlar zaten koronavirüsten dolayı dışarı çıkmaya korkuyor, bu vaziyet öte yandan bir panik havasına da neden oluyor. Ama dolandırıcılık sistemi de buradan besleniyor, yeni olaylar neyse anında bir dolandırıcılık sistemi uygulanıyor. ‘Koronayı düzeltirim’ diyen çeşitli şarlatanlar gün yüzüne çıktı. Mesela son dönemlerde boşanma olayları çok, ‘gideni geri getirme’ gibi olaylara şahit oluyoruz. Bu tür olaylara asla ve asla inanmayınız. Korona muskası diyerek bir şey yoktur. Kuran-ı Kerim’i okuyabilirsiniz, dua edebilirsiniz ama bu tıbbi bir problemdir. Bizler de bilinmeyenleri incelemeye çalışıyoruz. İnsanlarımız okusalar ‘korona muskası’ diyerek bir şeyin olmadığını bilecekler. Bir sağlık sorunu olduğunda Peygamber Efendimiz, doktorlara yönlendirmiştir. Halkımız bu yönde dolandırılmasın, halkımızın bilinçlenmesini istiyorum. Bu tür dini suiistimal eden şarlatanlara pirim vermeyelim” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.