adplus-dvertising

Dolandırıcılar emekli maaşlarına göz dikti dikkat!

Bayram öncesi emekli maaşlarının erken yatırılacağını duyan dolandırıcılar harekete geçti. Dolandırıcılar emeklileri kandırmak için SMS yöntemini kullanıyor.
Takip et
Dolandırıcılar emekli maaşlarına göz dikti dikkat!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Emeklilere bayram ikramiyelerinin bu sene 6-7 Mayıs tarihlerinde ödeneceği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından duyurulmuştu. Bunu duyan siber dolandırıcılar vatandaşlara ‘Bayram ikramiyeniz tanımlandı, ödemenizi linkten onaylayarak alabilirsiniz’ gibi mesajlar atmaya başladı. Emekliler SMS yoluyla gönderilen linklere tıkladığında ise dolandırıcılar kişisel bilgileri ele geçirip vatandaşların banka hesaplarını ele geçirmeye çalışıyor. Uzmanlar kötü niyetli kişilerin bu tür mesajlarına itibar edilmemesi konusunda uyardı.

“LİNKE TIKLANILDIĞINDA MAALESEF BÜTÜN PARALARINDAN OLABİLİYORLAR”

Konuya ilişkin açıklama yapan Siber Güvenlik Uzmanı Osman Demircan,
“Dolandırıcıların saldırıları hep aynı ama gündeme göre biçim değiştiriyor. Bugün gündemimiz bayram ikramiyeleri. Adeta size bayram ikramiyesi gelmiş ve o ikramiyenin hesabınıza tanımlanması için lüzumlu adımları yapmanız gerekiyormuş gibi bir link gönderiyorlar SMS’le. E-Devlet hizmetlerini aldığımız sitenin adresi gibi bir adres yazıyorlar. Linke tıklanıldığında maalesef bütün paralarından olabiliyorlar. Telefonunuzun içindeki bir zaafiyetten bütün telefonunuzun kontrolünü sağlayabiliyorlar. Bütün telefonun kontrolünü kötü niyetli kişilerin eline tek bir tıkla verebilirler” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.