Dolandırıcı Anne-Kız, 30 Milyon Doları Cebe İndirecekti

İzmir’de, tanıştığı iş insanına kendisini ekonomi uzmanı ve devlet adamlarının danışmanı olarak tanıtan 39 yaşındaki A.C.A. isimli dolandırıcı kadın, iş adamıyla dini nikah kıydıktan sonra planını uygulamaya başladı. 69 yaşındaki iş insanı A.D. durumu fark edince polisi aradı. Dolandırıcılık ortaya çıktı.

İzmir’de eşine ancak filmlerde rastlanacak bir dolandırıcılık senaryosu uygulanma aşamasındayken, dolandırıldığını anlayan 69 yaşındaki iş insanı A.D.’nin ihbarı üzerine fark edildi. 39 yaşındaki A.C.A. isimli kadın ve annesi, iş insanı A.D.’nin 30 milyon dolarlık servetini ele geçirmek için plan yaptı.

Kendisini A.D.’ye ekonomi uzmanı ve devlet adamlarının danışmanı olarak tanıtan A.C.A., bir süre sonra iş insanı A.D. ile yakınlık kurmaya başladı. İlişkiye başlayan çift evlilik kararı aldı. Dini nikahla evlenen A.C.A., planının ilk adımını başarıyla uygulamıştı.

4 DOKTOR DA GÖZALTINA ALINDI

İkinci adım olarak A.D.’ye psikiyatri doktorundan yazdırdığı öğrenilen yeşil reçeteli 4 ilacı 1 ay boyunca fark ettirmeden içirdi. Sürekli uyuşmuş bir vaziyette olan A.D.’ye nöroloji doktorundan akli dengesi yerindedir raporu alan kadın, kendi hazırladığı bir raporda A.D.’nin bütün mal varlığını annesi T.A.’ya vekalet verdirterek çalmak istedi. Olayı fark eden ve polisle iletişime geçme şansı bulan A.D., dolandırıcıların yakalanmasını sağlarken, ölümün de kıyısından döndü.

A.C.A. ve annesi T.A. tutuklanırken, 4 doktor adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı