Doktoru Darp Etti: 9 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor

Babasının doktorunu darp eden şahıs, hakkında hazırlanan iddianameye göre 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak. İddianamede, basit tedaviyle gönderilemeyecek kadar kişinin hayatını tehlikeye sokma durumu sebebiyle 3 yıldan 9 yıla kadar hapis talep edildi.

İstanbul Zeytinbburnu’nda tramvay durağında karşılaştığı babasının doktorunu darp eden M.A. isimli şahıs, iddianamede müşteki olan doktor Hasan Cabbar’ı çelme takarak yere düşürdü. Yere düşen doktora tekme ve yumruklarla saldıran M.A., doktorun vücudunda kırıkların oluşmasına sebep oldu.

İDDİANAMEDE 9 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Müşteki Hasan Cabbar, M.A.’nın babasını ameliyat ettiğini ve kendsini de buradan tanıdığını söyledi. Tramvay durağında karşılaştıklarını ifade eden Cabbar, M.A.’nın kendisine, ”Sen doktorsun, sende para çoktur. Bana para ver” dediğini, sonrasında da kendisine çelme takarak yere düşürdüğünü belirtti. Şüpheli M.A. ise doktoru babasını tedavi etmesi için aradığını, doktorun babasını tedavi etmediğini söyledi.

İddianamenin kabul edilmesi halinde doktoru, kemiklerinin kırılmasına sebebiyet verecek kadar çok darp eden M.A., 3 yıldan 9 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak. Dava ise Bakırköy Adliyesi’nde görülecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı