adplus-dvertising

Doktorlar Çalışıyor mu, Grevde mi? Bugün Hastaneler Açık mı? Randevusu Olan Ne Yapacak?

14-15 Mart grev duyurusu, Türk Tabipleri Birliği’nden (TTB) geldi. Ayrıca, Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu da (AHEF) 14-16 Mart tarihleri arasında 3 gün iş bırakacaklarını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre, bugün ve salı günü (14-15 Mart)  yurt genelindeki tüm sağlık kurumlarında acil sağlık hizmetleri dışında sağlık hizmeti verilmeyecek…Peki aciller açık mı? Hasta olanlar ne yapacak?
Takip et
Doktorlar Çalışıyor mu, Grevde mi? Bugün Hastaneler Açık mı? Randevusu Olan Ne Yapacak?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) tarafından yapılan grev duyurusunun ardından ‘Doktorlar bugün grevde mi?’, ‘14 Mart doktorlar hastaneler açık mı?’ soruları araştırılıyor. Hasta olanlar ne yapacak? Doktorlar çalışmıyor mu? Bugün hastanelerde muayene olmak için gidecek vatandaşlar 14-15 Mart grev hakkında bilgi edinmek istiyor. Ayrıntılar haberimizde…

DOKTORLAR BUGÜN GREVDE Mİ?

Tüm sağlık kurumlarında 14 Mart Pazartesi ve 15 Mart Salı günü acil sağlık hizmetleri dışında sağlık hizmeti vermeyeceklerini belirten doktorlar, “Bir kez daha tabip odalarımızla birlikte başta TBMM olmak üzere etkili, yetkili olan herkese sesleniyoruz: Emeğimizin karşılığını alamadığımız, tüketen çalışma koşullarına, sağlık alanında yaşanan şiddete tek bir gün bile tahammülümüz kalmadı. Emeğimiz için, haklarımız için, acil taleplerimize yönelik adım atılmaz ise 14-15 Mart Pazartesi ve Salı günleri tüm Türkiye’de, bütün sağlık kurumlarında grevde olacağımızı ilan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

14 Mart Pazartesi ve 15 Mart Salı günü doktorlar görev yapmayacak.

Doktorlar Çalışıyor mu, Grevde mi? Bugün Hastaneler Açık mı? Randevusu Olan Ne Yapacak?

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu yaptığı açıklamaya göre 16 Mart çarşamba da dahil olmak üzere 3 gün grev yapacak.

Doktorlar Çalışıyor mu, Grevde mi? Bugün Hastaneler Açık mı? Randevusu Olan Ne Yapacak?

HASTASI OLAN VE RANDEVUSU OLANLAR NE YAPACAK?

Yapılan bilgilendirmede acil olmayan hastalara bakılmayacağı belirtilmiştir.

Türk Tabipler Birliği tarafından; sağlık çalışanlarının yaşadıkları sorunları, taleplerini ve sağlık hakkına erişimin önündeki engelleri toplumla paylaşabilmek için, 14-15 Mart 2022 tarihinde sağlık hizmetlerinin resmî tatillerdeki gibi sunulacağı, bu nedenle acil durumlar dışında sağlık kurum ve kuruluşlarına başvurulmaması kamuoyuna duyurulmuştur.

DOKTORLAR NEDEN GREVDE MERAK EDİYORSANIZ BU HABERE BAKINIZ

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
Garipoğlu garip.
14 Mart 2022, 12:19 tarihinde yazildi

Karınları doydu. Bu kadar şimartılırsa işte böyle asi olurlar. Hepsinede soruşturma açılsın. Ya devlet yada özele gitsinler. Devlete baş kaldıranın millete insanlığa faydası olmaz. Bu tamamen siyasıdir. Bunun hak ve hukukla hiçbir alakası yoktur. Bunlara bu zamana kadar maddi ve mesleki yönden bu hükümet kadar hiç destek veren olmadı. Yani çok büyük nankörlük yaptınız.

  • Cevapla
  • 0