Doğu Perinçek İle Mehmet Eymür Canlı Yayında Kavga Etti!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile MİT eski üyesi Mehmet Eymür canlı yayında tartıştı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in konuk olduğu ve Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu “Türkiye’nin Nabzı” isimli programa eski MİT mensubu Mehmet Eymür telefonla bağlandı. Mehmet Eymür’ün konuşmasına itirazda bulunan Doğu Perinçek ile Mehmet Eymür arasında tartışma başladı.
YAKALANAN AMERİKAN AJANLARI


Mehmet Eymür, Türkiye’nin Nabzı programında ABD’ye çalışırken yakalanan eski MİT’çileri gündeme getirdi Mehmet Eymür, “Perinçek için ‘fabrikatör’ lafı bir istihbari terimdir. Yalan haber yayanlara verilir. Türkiye’de 2 tane Amerikan casusu yakalandı. Bunların bir tanesi Sabahattin Savaşman bir tanesi de Turan Çağlar’dır. Bunların ikisine de sahip çıkan Perinçektir. Acaba buna ne diyor?” sorusunu sorunca Perinçek, “Yalan söylüyor. Sabahattin Savaşman ile beraber CIA’ya çalıştılar. Sabahattin Savaşman’ın itiraflarını da biz Aydınlık olarak yayınladık. CIA’ya nasıl çalıştıklarını biz deşifre ettik” dedi.

DOĞU PERİNÇEK: SİZİ İŞKENCEHANELERDEN TANIYORUZ

Perinçek’in bu cevabına Eymür, “Tamam Savaşman’a öyle cevap veriyor. Turan Çağlar yazı kurulunda değil miydi?” diye Perinçek’e bu sefer Savaşman’ı sordu. Doğu Perinçek’in bu soruya tepkisi sert oldu ve darbe dönemlerini  hatırlatarak, “Hayır efendim yalan söylüyorsunuz. Turan Çağlar’ın bizim yazı kurulunda ne ilgisi var. Hiçbir ilişkisi yok. Turan Çağlar, Barış Manço’nun kayınpederiydi galiba. Öyle adamlar bizim yazı kurullarımıza giremez. Sizin mesai arkadaşlarınız onlar. Beraber CIA’ya ve MOSSAD’a çalıştınız. 12 Mart darbesini milletin başına beraber ördünüz. 12 Mart’ta da varsınız, 12 Eylül’de de varsınız. Sizi işkence hanelerden tanıyoruz” dedi.

Mehmet Eymür de Perinçek’in sözlerine, “Bunları ispat edemediğiniz müddetçe müfteriden başka birşey değilsiniz” diyerek yanıt verdi.

EYMÜR’DEN PERİNÇEK’E: HİRAM ABAS’I SİZ ÖLDÜRTTÜNÜZ

Mehmet Eymür daha sonra yayında 90’lı yıllarda öldürülen MİT mensubu Hiram Abas’ın öldürülmesiyle ilgili;


Mehmet Eymür, “Yaptığınız yayınlarla Hiram Abas’ı hedef göstertiniz öldürttünüz.Hiram Abas’ı öldürten sizsiniz.” ifadesini kullandı. Bunu üzerine Doğu Perinçek cevap verdi. Doğu Perinçek, “Sizi hedef gösterdiğimiz doğru.  Yani şöyle; Bakın yaşıyorsunuz. Ama sizlerin ama bu ülkenin başına 12 Mart, 12 Eylül çoraplarını Amerika ile Gladyo ile birlikte ördüğünüzü. Orada Amerika’ya memurluk yaptığınızı. Biz yayın organlarımızda gümbür gümbür ortaya koyduk ve vazifemizi yaptık.”

PROGRAMI SAVCILAR DA İZLESİN

Mehmeh Eymür’ün iddiaları gündemi sarstı Mehmet Eymür, “Siz Hiram Abas’ı öldürttünüz diyorum. Savcılarda dinlesin programı. Adresini gösterdiniz, telefonlarını verdiniz, resimlerini çektiniz.” dedi.

Doğu Perinçek: Evet çektik.

Mehmet Eymür: Arabasının plakasını verdiniz. Bunu o çok sevdiğiniz Amerika’da yapsanız.  Ömür boyu hapiste kalırdınız, biliyor musunuz?

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı