Doğu Karadeniz’de sel baskını! yollar kapandı dereler taştı…

Rize genelinde devam eden sağanak yaşamı olumsuz etkiledi. Çamlıhemşin, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerinde yağış dolayısıyla bazı dereler taştı, farklı bölgelerdeki yamaçlarda kopmalar oldu. Artvin’in Arhavi ilçesinde sağanak sonrası dereler taştı, cadde ve sokaklar göle döndü.
Takip et
Doğu Karadeniz’de sel baskını! yollar kapandı dereler taştı…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğu Karadeniz’de gene güçlü yağış var. Rize’nin Çamlıhemşin, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerinde yağış dolayısıyla bazı dereler taştı, farklı bölgelerdeki yamaçlarda kopmalar oldu.

Ardeşen’e bağlı Tunca beldesindeki derelerin su seviyesi yağış sebebiyle yükseldi, Fındıklı’dan geçen Arılı Deresi ise taştı. Bu sebeple tarım arazileri ve yollarda hasar oluştu. İlçelerde ulaşımı sağlayan bazı yollar da derelerin taşması neticesi trafiğe kapandı.Doğu Karadeniz’de sel baskını! yollar kapandı dereler taştı…

ARTVİN’DE SEL VE HEYELAN

Artvin’in Arhav ilçesinde de sağanak yağmur sebebiyle gündelik yaşam durma noktasına geldi.

İlçe merkezinin büyük bölümünde yollar sular altında kalırken, Arhavi deresi taştı, çok sayıda köye ise heyelanlar sebebiyle ulaşım sağlanamıyor.

Doğu Karadeniz’de sel baskını! yollar kapandı dereler taştı…

METEOROLOJİDEN UYARI

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, sabah saatlerinden itibaren bölgede görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurların, Trabzon’un batı ve doğu kesimlerinde güçlü, Rize ve Artvin çevrelerinde çok güçlü ve yer yer şiddetli olmasının beklendiği vurgulandı.

Güçlü yağışların aralıklı ve yerel olarak yarın sabah saatlerine kadar etkili olmasının beklendiğine dikkat çekilen açıklamada, sel, su baskını, yıldırım, heyelan, güçlü rüzgar, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Doğu Karadeniz’de sel baskını! yollar kapandı dereler taştı…

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.