Doğu İlleri Turist Akınına Uğruyor

Yerli ve yabancı turistler bu yıl tatillerini Doğu Anadolu Bölgesi'nde geçirmeyi tercih ediyor.

Doğu İlleri Turist Akınına Uğruyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yaz mevsiminin açılmasıyla, sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin tercihi artık Doğu Anadolu Bölgesi oluyor. Akdeniz Bölgesi’ni aratmayan Doğu illeri bu yıl yeni yapılan plajlarıyla binlerce misafire ev sahipliği yapıyor.

Doğu’da yer alan illerdeki oteller yerli ve yabancı tatilcilerin yoğun ilgisiyle dolup taşıyor. Uzun yıllardır devam eden terör operasyonlarının etkisini göstermesiyle, Doğu illerinde huzur ve güven ortamı oluştu. Bir zamanlar terörle anılan şehirler, şimdilerde tatil cenneti olarak bilinen illeri geçecek güzellikteki sahilleriyle gündemde.

EKONOMİK TATİLİN ADRESİ TUNCELİ

Yaz tatilini daha sakin ve ekonomik geçirmek isteyenlerin ilk tercihi bu yıl Tunceli ve Van oldu. Doğu Anadolu’da Van Denizi olarak bilinen Göl’ün kenarına yapılan plajlar ile canlanan şehre bu yıl Tunceli rakip oldu. Bu şehirlerin denize kıyısı olmadığı halde, özellikle son zamanlarda yapılan tatil mekanlarıyla ülke ekonomisine büyük katkı sağladı.

Nehir kenarlarına yapılan sahil ve plajlara ek olarak şehre açılan otel de büyük ilgi çekiyor. Doğal ortamıyla dikkat çeken otel yeni açılmasına rağmen, yerli yabancı turist akınına uğruyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.