adplus-dvertising

Doğu Ekspresine yabancı ilgisi

27 Ağustos 2022, 11:27 tarihinde eklendi
Doğu Ekspresi’ne yabancı turistler yoğun alaka gösteriyor. Şehre gelen yabancı turistler, masalsı yolculuğa Kars’tan başlıyor.
Takip et
Doğu Ekspresine yabancı ilgisi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ’nin en uzun rotalarından biri olan Kars-Ankara arasında sefer yapan Doğu Ekspresi, yolcularını, eşsiz manzaralara sahip 24 saatlik güzergahında masalsı bir yolculuğa çıkarıyor.

Kars’a Rusya ve Çat’tan gelen turistler kenttin turistik ve kültürel yerlerini gezdikten sonra Doğu Ekspresi ile yolculuk yapmayı da ihmal etmiyor. Sosyal medya ve arkadaşlarının tavsiyesi üstüne Doğu Ekspresi ile yolculuk yapmak isteyen turistler ise önce aldıkları biletlerle sabahın erken saatlerinde Kars Gar Binası’nın yolunu tutuyor.

Doğu Ekspresine yabancı ilgisi

“Umarım zevkli bir yolculuk olur”

Doğu Ekspresi ile Ankara’ya yolculuk edeceğini ifade eden Rus Acime Genco, “Yolculuğumuz Ankara’ya olacak. Arkadaşlarımızın çoğu Doğu Ekspresi’ni tercih etti. Bana da tavsiye ettiler. Bende arkadaşlarımız dinleyerek otobüsle değil, uçakla değil, Doğu Ekspresi’ni tercih ederek yolculuğa başlıyoruz. Umarım zevkli bir yolculuk olur. Çok güzel bir yolculuk olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Kars’a gezmek için geldiğini söyleyen Çatlı Yaşer Yusuf, “Kars’a gezmek için geldim. Doğu Ekspresi’ni duyduk. Otobüslere çok bindim hoşuma gitmedi. Doğu Ekspresi’ni tercih ettim arkadaşlarımın tavsiyeleriyle Şuanda Doğu Ekspresi ile Erzurum’a gidip döneceğim inşallah hayırlısı olsun” diyerek konuştu.

Doğu Ekspresine yabancı ilgisi

Öte yandan, dünyanın en güzel 4 tren hattından birisi olan Doğu Ekspresi, 4 mevsim yolcularına ayrı güzellik yaşatıyor. Geçtiği bir birinden güzel illerin görsel güzellikleriyle büyülenen yolcular, 24 saatlik yolculuğun sonrasında Ankara’ya varıyor.

Son günlerde yabancı turistler tarafından yoğun alaka gören Doğu Ekspresi, otobüs ve uçak biletlerinin pahalı olmasından dolayı vatandaşlar tarafından en çok tercih edilen ulaşım araçlarından birisi oluyor.

Doğu Ekspresine yabancı ilgisi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.