Dogecoin 8 Mayıs’ta ne olacak? Dogecoin 1 dolar olacak mı, bu hafta düşecek mi?

Bitcoin (BTC) 55 bin dolar desteğine tutunmaya çalışırken, Dogecoin (DOGE) yükseliyor. Bir analiste göre ise DOGE balonu bu hafta patlayacak. Henüz yeni ATH belirleyen Dogecoin şimdide Winklevoss kardeşlerin kripto para borsası Gemini’de listelenecek olması yatırımcıların ilgisini arttırdı. Peki Doge coin neden yükseliyor? Dogecoin 1 Dolar Olur Mu? 8 Mayıs’ta ne olacak?
Takip et
Dogecoin 8 Mayıs’ta ne olacak? Dogecoin 1 dolar olacak mı, bu hafta düşecek mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Elon Musk, Dogecoin’in en büyük destekçileri arasında yer alıyor ve 8 Mayıs’ta Saturday Night Live’da Dogecoin ile ilgili açıklamalar yapabileceği düşünülüyor. Ancak açıklamaların ne olacağı bilinmediği için konuyla ilgili yapılan yorumlar da farklılık gösteriyor.

Bazı isimler 8 Mayıs itibari ile DOGE fiyatının 1 doların da üzerinde yükseleceğini düşünürken bazıları 8 Mayıs’ın Dogecoin’in kıyameti olacağını ifade ediyor.

Popüler analistlere göre eğer 8 Mayıs, Dogecoin grafiklerini tersine çevirirse 2018 yılındakine benzer çok ciddi kayıplar yaşanabilir. Anonim kripto para birimi yatırımcısı Lowstrife için ise kıyamet belirtileri spot piyasada zaten görülüyor. Analist konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Her şey bitmeden önce bunun son adım olduğundan şüpheleniyorum. 8 Mayıs’ı takip etmek gerekiyor.” sözlerini kullanıyor.

8 MAYIS’TA NE OLACAK? DOGECOIN 1 DOLAR OLACK MI?

Elon Musk, sık sık Dogecoin ile ilgili paylaşımlar yapmaktan geri durmuyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Twitter adresinden yaptığı paylaşımda ‘The Dogefather, SNL 8 May’ mesajını dünyaya iletmişti. SNL, ilk etapta bir şey ifade etmese de, SNL’nin bir etkinlik olduğu, Elon Musk’ın da bu etkinliğe katılacağı öğrenildi. SNL, 8 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

Peki 8 Mayıs neden önemli? Dogecoin’i her fırsatta destekleyen ve son tweet’inde kendini ‘Dogefather’ yani Doge’nin babası olarak konumlandıran Musk, 8 Mayıs tarihi işaret ettiğinden dolayı günlerdir Dogecoin rekor üstüne rekor kırıyor. 8 Mayıs’a sadece sayılı günler kaldı ve Dogecoin’e para yatıranların ortak arzusu ise Dogecoin’in bu süreçte 1 doları görmesi.

Dogecoin’in kısa yolculuğuna bakıldığında sadece Ocak ayından bu yana 0.70 dolara kadar dayandığı düşünüldüğünde 1 dolar hedefi de aslında çok gerçek dışı değil ve bu tabloyla karşılaşabiliriz. Bu noktada önemli olan ise 8 Mayıs’ta SNL etkinliğinde Musk’ın neler söyleyeceği. Musk, bu etkinlikte Dogecoin ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaparsa, Dogecoin’in 1 doları geçmesi kuvvetle muhtemel görünüyor.

Bu açıklama gelmezse Dogecoin’in şu anki değeri olan 0.62’nin çok daha aşağına inmesi ve büyük oranda satış olması söz konusu.

DOGECOIN İÇİN STOP-LOSS İŞE YARAMIYOR

Binance ve türevi kripto para piyasalarında Stop-Loss, hayat kurtaran bir özellik. Hele hele 7/24 aktif olan bir borsada anlık olarak yatırımcılar çok büyük paralar kaybedebilir ya da kazanabilir. Bu nedenle Stop-Loss noktasının oluşturulmasında sonsuz fayda var. Ancak Dogecoin’de Stop-Loss’un çok da işe yaramadığını söyleyebiliriz.

Dogecoin için oluşturduğunuz bir Stop-Loss noktası anlık düşüşlerle siz uyurken ‘patlatılabilir’ ve sonrasında hızlıca yükselebilir. Siz de elinizdeki Dogecoin’leri sattığınızla kalıyorsunuz. Yani bir nevi balinalar sizi trenden aşağı atıyor ve yüksekişe devam ediyor.

DOGECOIN HERKESİ ZENGİN Mİ YAPACAK, BATIRACAK MI?

Hiçbir varlık sonsuza kadar değerlenmez, düşüşler çıkışlar birbirini takip eder. Diğer bir deyişle kâr ve zarar kardeştir. Ancak Dogecoin, kendi altyapısından öte Elon Musk gibi bazı ‘önder’lerin desteğiyle bugünlere geldi. Yarın bu desteğin çekilmesi halinde ortalık karışabilir.

Siz siz olun, kaybetmeye tahammülünüzün bulunmadığı bir parayı Dogecoin dahil herhangi bir coin’e yatırmayın.

DOGECOİN İÇİN ANALİST YORUMU

Popüler Twitter hesabı Lowstrife, salı günü paylaştığı gönderilerinde Dogecoin ve XRP arasındaki benzerliklere dikkat çekti ve “sonun” yakın olduğu konusunda uyardı.

“Son kez yükseliyor”
Hafta genelinde yüzde 112 yükselen DOGE/USD paritesi, çeviri yayın saati itibarıyla yükselmeye devam ediyor.

Kripto paranın en büyük destekçilerinden olan Elon Musk, çok yakında “Dogefather (Doge babası)” olarak TV programı Saturday Night Live’ın bir bölümünü sunacak. Analiste göre programın yapılacağı gün, Dogecoin için son nokta olacak.

Bunun gerçekleşmesi halinde yatırımcılar, 2018 altcoin sezonunun sonunda görülenlere benzer kayıplar yaşayabilir.

Lowstrife’a göre yaklaşan çöküşün işaretleri, spot piyasada şimdiden görülebiliyor.

Anonim yatırımcı, “Doge’un bu yılki büyük rallilerinin her biri giderek küçüldü ve daha az agresif hale geldi. Bu rallinin ise son yükseliş olduğunu düşünüyorum. 8 Mayıs tarihi yakından izlenmeli” yorumunda bulundu.

Dogecoin’in mevcut rallisi, XRP’nin 2018 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,20 doları gördüğü son rallisine benziyor. XRP, bu seviyeyi gördükten sonra yüzde 95,6 çakılarak 0,14 dolara kadar yavaşça gerilemişti.

DOGE VE XRP BENZİYOR MU?

Analistlere göre DOGE’nin şu anki fiyat hareketleri XRP’nin 2018 yılındaki hareketlerine çok benziyor. XRP ilk olarak 3,84 dolar ile rekor kırmış ve ardından 0,14 dolara kadar gerileyerek %95’in üzerinde kayıp yaşamıştı.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre GameStop olayında da benzer bir durum yaşandı ve dolayısıyla aslında yeni yatırımcılar da bu tip durumlara aşina. Bu noktada Blockstream CEO’su Adam Back, DOGE’nin bir nevi kumar olduğunu ifade ediyor ve eninde sonunda balonun patlayacağını belirtiyor.

Dogecoin 8 Mayıs’ta ne olacak? Dogecoin 1 dolar olacak mı, bu hafta düşecek mi?

DOGECOİN KAÇ DOLAR/TL OLDU?

Dogecoin tüm zamanların rekorunu kırarark 0,50 dolar seviyesini aştı. An itibariyle dolar kuru 0,657613 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Bu rakamda 5,43 Türk Lirası anlamına geliyor.

Dogecoin şu anda en popüler kripto para birimlerinden biridir. Bu makaleyi yazarken, meme madeni para, piyasa değeri bazında en iyi 5 kripto paradan biri olmak için birçok dev kripto parayı çoktan geride bıraktı. Bu makaleyi yazarken, Dogecoin geçtiğimiz ay zaten çok sayıda mitinge sahipti. Bu makaleyi yazarken, Dogecoin’in fiyatı 0,65 dolara tüm zamanların en yüksek rekoruna ulaştı. Doge şu anda pazarda o kadar baskın ki, diğer kripto paralar Pazar payını Doge’ye kaptırıyor. Dogecoin 2021’de iyi bir yatırım mı? Öğrenmek için okumaya devam edin.

ELON MUSK DESTEKLİYOR

Milyarder iş adamı Elon Musk Dogecoin’e olan desteğini sürdürüyor. Elon Musk’ın 8 Mayıs’ta çıkacağı Saturday Night Live programında Dogecoin’e ilişkin açıklamalarda bulunacağı iddiasıyla yükseliş hız kazanıyor. Musk’ın SNL’de çılgın fikirler ortaya atacağı beklentisi oluştu. Bir Twitter kullanıcısının Dogecoin’e ilişkin açıklama yapıp yapmayacağını sorması üzerine Musk “Kesinlikle” cevabını da verdi. 8 Mayıs’ta Musk’ın katılacağı program TSİ 18:30’da NBC’den takip edilebilecek.

DOGECOİN İYİ BİR YATIRIM MI?

Doge’ye yatırım yapmadan önce insanlar, Doge’nin enflasyonist bir para olduğunu anlamalı, yani zaman geçtikçe daha da hızlı büyümeye devam eden sonsuz bir arzı vardır. Her yıl 4 Milyardan fazla Dogecoin çıkarılıyor ve genel arza ekleniyor. Uzun vadede, bu Doge’yi uzun vadeli yatırımlar için istikrarsız kılar, Bitcoin gibi yüksek talep ve sınırlı arza sahip olan deflasyonist coinlerin aksine.

Bununla birlikte, kimse Doge’un 0,10 dolara ulaşmasını bile beklemiyordu ve şimdi 1 dolar değerine ulaşmaya yakın. Kripto piyasaları çok tahmin edilemez olabilir. İsterseniz Doge satın alabilirsiniz ama fiyatlar biraz düşene kadar beklemeniz tavsiye edilir. Bununla birlikte, bu finansal bir tavsiye değildir ve kripto piyasaları oldukça değişken olabileceğinden, insanlar kriptoya girmeden önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

8 yıl önce piyasaya çıktığında kimsenin ilgi göstermediği Dogecoin, milyarder iş adamı Elon Musk’ın tweetleriyle yön buluyor. Dogecoin son 6 ayda yüzde 30 bin kazandırdı ve her geçen gün yükselişe devam ediyor. Sınırsız sayıda bulunan Dogecoin’e yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekiyor.

Son günlerde hareketli seyreden kripto para birimlerine ilgi devam ediyor. En dikkat çeken kripto paralar arasında Bitcoin başı çekerken Ethereum ve Dogecoin de küresel bazda hızlı hareket etmeye başladı.

Özellikle Dogecoin, milyarder iş adamı Elon Musk’ın attığı tweetlerle herhangi bir sebep olmadan yükseliş gerçekleştiriyor.

Dogecoin 8 Mayıs’ta ne olacak? Dogecoin 1 dolar olacak mı, bu hafta düşecek mi?

DOGECOIN’İN 8 YILLIK SERÜVENİ

Dogecoin 2013 yılında 8 yıl önce piyasaya çıktığında 0.002 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Türk Lirası’nı baz alarak hesapladığımızda ise kur o dönemde 1.75 liraydı ve 1 Dogecoin’in fiyatı 0.0035 lira seviyesindeydi.

Uzun yıllar fiyat ve miktar hareketinden yoksun işlem gören Dogecoin 2020 yılında milyarder iş adamı Elon Musk’ın tweetiyle popüleritesini artırmaya başladı. 1 Aralık 2020 tarihinde 0.023 dolara yükselen Dogecoin günümüzde 1 dolara yakın seviyeden işlem görmeye başladı.

Bugün (05/05/2021) saat 04:21’de Dogecoin 0.67 dolar seviyesini gördü. 1 Dogecoin’in fiyatı 5.56 lira seviyesine kadar yükseldi.

DOGECOIN NEDEN YÜKSELİYOR?

Dogecoin diğer güçlü kripto paralar gibi sınırlı sayıda bulunmuyor. Sınırsız sayıda Dogecoin piyasada işlem görüyor. Yükselmesine sebep olarak ise sadece Elon Musk’ın açıklamaları öne çıkıyor. Bunun dışında sosyal medyada ve kulaktan kulağa yayılan “1 doları aşacak” söylentileri de yükselişi tetikliyor. Dogecoin yatırımı yaparken dikkat etmek ve stop loss seviyesini mutlaka belirlemek gerekiyo

3 Mayıs ve 4 Mayıs’ta son birkaç gün içinde Doge’nin fiyatı 0,37 dolardan 0,44 dolara çıktı, bu da sadece 2 gün içinde yüzde 18’lik bir artış anlamına geliyor. Bunun arkasındaki ana sebep, Elon Musk’ın yakında SNL’ye ev sahipliği yapacak olması ve Tweet’lerden birinde gösteride Dogecoin’i gündeme getirebileceğinden bahsetmişti. İnsanlar, Doge hakkında konuşacağını ve fiyatı artıracağını umarak, Elon Musk ile 8 Mayıs SNL şovu beklentisiyle Dogecoin satın alıyorlar..

Son 6 aylık grafiği incelediğimizde 6 liraya yaklaşan fiyatıyla Dogecoin 6 ayda yüzde 30 bin, 3 ayda yüzde 1718, 1 ayda yüzde 1176, 1 haftada yüzde 176, son 24 saatte ise yüzde 70 kazandırdı.

Dogecoin’in fiyatı geçtiğimiz aylarda önemli ölçüde arttı. Bu yazıda Dogecoin’in neden yükseldiğine bir göz atacağız. Geçtiğimiz ay boyunca Dogecoin çok trend oldu. Dogecoin fiyatı, birkaç hafta önce 0,05 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi 0,45 dolara fırladı. Bununla birlikte, yakın zamanda, Dogecoin tüm zamanların en yüksek rallisinden sonra 0,16 dolara geriledi ve ardından tekrar 0,44 dolara yükseldi. Yatırımın böylesine patlayıcı bir geri dönüşüyle, insanlar yatırım yaparak kar elde etmek istiyor. Bu yazıda Dogecoin fiyatının neden yükseldiğine bir göz atacağız.

Dogecoin, orijinal olarak 2013 yılında oluşturulmuş bir kripto para birimidir. Doge, genel halk/meslekten olmayanlar için kripto para birimi kavramına dostça bir giriş yapmak için inşa edildi ve arkasında ‘eğlenceli ve arkadaşça’ bir marka imajı vardı. DOGE’un yüzü, DOGE mem olarak popüler hale gelen köpek Shiba Inu idi. Kelimenin tam anlamıyla bir ‘meme kripto para birimi’ haline geldi. İlk yıllarda hiç kimse DOGE’un bugün olduğu kadar değerli olacağına inanmıyordu.

Bununla birlikte, Dogecoin, çevresindeki topluluk nedeniyle popülaritesini artırdı. Dogecoin, kripto dünyasında neredeyse kült benzeri bir statüye sahiptir. Elon Musk gibi popüler ünlüler de Dogecoin’i destekledi ve etrafta şakalaştı. DOGE, her şeyden çok, dünya çapında milyonlarca insan arasında blockchain teknolojisi ve kripto para biriminin değeri ve önemi hakkında farkındalığın yayılmasına yardımcı oldu. Bugün Dogecoin, en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.