Doğan Holding Yatırım Bankası Kuruyor

Doğan Holding, BDDK'ya başvurarak ''Yatırım Bankası'' kurmak için resmen başvuruda bulundu. Açıklama, Doğan Holding Kamuyu Aydınlatma Platformu'ndan geldi.

Doğan Şirketler Grubu, ”D Yatırım Bankası Anonim Şirketi” kurmak için resmen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na başvurdu. Birçok sektörde faaliyet gösteren Doğan Holding, bankacılık sektörüne girmeye hazırlanıyor. Başlangıçta 150 milyon TL’lik bir yatırımla bankacılık sektörüne gireceğini söyleyen Holding, kurucu ortak olarak 149 milyon 998 bin 636 TL’lik kısmın kendilerin tarafından ödeneceğini belirtti.

DOĞAN HOLDİNG’İN YENİ SEKTÖRÜ BANKACILIK

Doğan Medya’nın satılması ile birlikte kendisine yeni bir sektör arayan Doğan Holding, bankacılık sektörünü kendisine yeni yol olarak seçti. Demirören Holding’e satılan Doğan Medya kimlik değiştirmek zorunda kalarak Demirören Medya adını aldı.

Doğan Holding Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan yapılan açıklamada D Yatırım Bankası A.Ş.’nin kurulmasına ilişkin gerekli izinlerin alınmasına yönelik başvuruda bulunulduğu ifade edildi. 150 milyon TL’lik bir sermayeyle kurulacak yatırım bankasının ilerleyen süreçte büyütülmesi hedefleniyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı