Doğalgaza İyi, Benzine Kötü Haber

Ağustos ve Eylül aylarında yapılan doğalgaz zamları sonucunda bir hayli dertli olan vatandaşa iyi haber geldi. Yıl sonuna kadar dolar kurunda ciddi bir oynama olmazsa yeni bir zammın olmayabileceği açıklandı. Benzin fiyatlarında beklenen indirim ise başka bahara kaldı.

Ağustos ve Eylül aylarında yapılan zamlar sonrasında konutlarda kullanılan doğalgaz fiyatı yükselirken, sanayide kullanılan doğalgaza da sadece Ağustos ayında zam yapılmış ve Eylül’de fiyatı stabil tutulmuştu. Vatandaşın dertli olduğu bu konu hakkında Enerji sektörü Ankara’da Enerji yönetimiyle bir araya geldi.

Benzin indiriminin de yapılacağının konuşulduğu ve hafta başı uygulanacağı söylentileri ele alındı. Fakat dolar kurundaki değişiklik sebebiyle benzindeki indirim başka bahara kaldı.

DOĞALGAZA ZAM GELMEYEBİLİR

Ankara’da gerçekleştirilen enerji toplantısında petrol fiyatlarına bağlı olan doğalgazın, yıl sonuna kadar zamlanmayabileceği, bunun da brent petrol fiyatının 60 dolar bandına sabitlenmiş durumda olmasından kaynaklandığı açıklandı.

Konut fiyatlarının doğalgaz kullanımına Ağustos ve Eylül ayında, sanayide kullanılan doğalgaz kullanıma Ağustos ayında zam yapılmış, elektrik üreten santrallere verilen doğalgazda ise yüzde 3’lük bir indirim yapılmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı