Doğal Gaza Bahar Zammı Geldi

Yaz aylarının geride kalması ile bahar mevsiminin etkisini göstermeye başladığı bugünlerde doğal gaza, yüzde 14.90 oranında zam yapıldı. Zam 1 Eylül itibariyle faturalara yansıyacak.

Yaz aylarının geride kalması ile tüm yurtta etkisini göstermeye başlayan bahar mevsimi, beraberinde zamları da getirmeye başladı. Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi’nin belirlediği rakamlar çerçevesinde doğal gaza yüzde 14.90 oranında zam yapıldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından açıklanan zam oranı 1 Eylül’den itibaren geçerli olacak. Doğal gaz zammının 300 bin metreküp ve altında tüketim yapan konutları ve kurumları kapsadığı belirtildi. Uzmanlar Eylül ayında faturalara yansıyacak olan rakamların, kış aylarında tüketilecek doğal gaz miktarını eksi yönde etkileyeceğini kaydetti.

EN SON NE ZAMAN ZAM GELMİŞTİ?

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında konut tüketicilerine yönelik yüzde 14.97’lik bir zam yapılmıştı. Tüketicinin özellikle kırsal alanlarda elektrik sobalarını tercih ettiği ve bu bununla beraber kömür satışlarında da artış yaşandığı görülmüştü. İlerleyen aylarda etkisini gösterecek kış mevsimi, doğal gaz zammı sonrası yapılacak doğal gaz tüketimini de ortaya koyacak.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı