Doğa Kolejinde Kriz Büyüyor! Öğretmenler Maaş Alamıyor

Öğretmenlerin maaşını alamadığı iddiası ile gündeme gelen Doğa Koleji'nde kriz büyüyor. Birçok kampüste öğretmenler yaklaşık iki aydır maaşlarını alamıyor.

Türkiye’nin birçok yerinde bulunan Doğa Koleji, iddialara göre yaklaşık bir yıldır öğretmenlerin maaşlarını düzenli olarak ödemiyor. Son 3 ayda da sıkıntılar devam edince bazı öğretmenler izin alarak okula gitmedi ve çalışma yükü diğer öğretmenlerin üzerine kaldı.


Doğa Koleji’nde görev yapan bir öğretmen ile görüşmemizde; ismini vermek istemeyen eğitimci, eylül ayı maaşlarının yüzde 30’luk kısmını aldıklarını belirterek henüz ekim ve kasım maaşlarını almadıklarını belirtti. Mart ayından bu yana düzenli olarak maaş alamadığını kaydeden öğretmen, yazın ise hiç ücret almadıklarını söyledi.

RAPOR ALMAYAN ÖĞRETMENLERİN YÜKÜ ARTIYOR

Bu durum sonrası öğretmenlerin rapor aldığına da değinen eğitimci, öğretmenlerin rapor alması sonucu ise kalan öğretmenlerin iş yükünün arttığını ifade etti. İsmini vermek istemeyen eğitimci, “Okul yetkilileri tarafından sürekli olarak okulun satılacağı öğretmenlere aktarılırken, veliler sorunca sorun yok dedirtiliyor.” dedi.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı