Doğa Koleji Velileri, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Dilekçe Verdi

Doğa Koleji'nde meydana gelen maaş olayı ile ilgili dilekçe veren veliler, öğretmenlerin maaşlarının ödenmesini ve çocuklarının başka okullara gönderilmemesini istedi.

Ödenemeyen maaşları sebebiyle derslere girmeyen Doğa Koleji öğretmenlerine velilerden destek.

İstanbul Cağaloğlu’ndaki İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne hazırladıkları dilekçeleri veren veliler yaptıkları açıklamada,”Çocuklarımız için ücretsiz, eşit, ulaşılabilir ve kaliteli eğitim hizmetini para yoluyla almaya zorlanıyoruz” şeklinde konuştu.

“ÖĞRETMENLERİMİZ GÜVENSİZ BİÇİMDE ÇALIŞMAYA ZORLANDI”

Veliler, “Bizler çocuklarımız ve onları geleceğe hazırlayacak öğretmenlerimiz için toplandık. Amacımız yalnızca Doğa Koleji öğretmenlerine değil, hakkı verilmeyen bütün öğretmenlerimizin çığlığını bütün kurumlara duyurmaktır. Günümüzde bizler, alabilmemiz gereken, ücretsiz, eşit, kaliteli eğitim hizmetini parayla alma yoluna zorlanarak bu sömürü düzenini beslemeye zorlanırken, öğretmenlerimiz de güvencesiz bir biçimde çalışmaya zorlanmıştır” ifadelerini kullandı.

ŞARTLARINI SIRALADILAR

Doğa koleji velileri isteklerini şu şekilde sıraladı:

– Eğitime devam etmekte olan kampüslerin fiziksel manada kullanılabilir manada tutulmasının sağlanması. Doğalgaz, elektrik, su ve internet gibi hizmetlerin aksatılmaması.

– Okulların ve kampüslerin var olan koşullarda mevcut öğrenci ve öğretmenlerle devam etmesi. Başka özel okullara naklinin yapılmaması.

– Öğretmenlerin ve çalışanların maaşlarının günü gününe ödenmesi, geriye dönük alacaklarının ödenmesi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı