Doğa Koleji Öğretmenleri Maaş Alamadıkları İçin Dersi Bıraktı

Fatih'te Doğa Koleji öğretmenleri 3 aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle derslere girmemeye başladı. Veliler de öğretmenlere hak vererek teşekkür etti.

Fatih’te Doğa Koleji’nde görevli öğretmenlerin 3 aydır maaş alamadıkları için derslere girmediklerini söyleyen veliler, okul önünde protesto eyleminde bulundu. Veliler hem öğrencilerin hem öğretmenlerin mağdur olduğunu belirterek, yetkililerden çözüm istedi.

ÖĞRETMENLER MAAŞ ALAMIYOR

İstanbul’un Fatih ilçesinde veliler, çocuklarını okuttukları Doğa Koleji’nde öğretmenlerin maaşlarını alamadıklarını, bu sebeple derslere girmediklerini söylediler. Bu velilerden Osman Keçeci, “Bugün burada biz çocuklarımızı okula gönderdiğimiz halde eğitim yapılmadığını öğrendik ve çocuklarımızı geri aldık” şeklinde konuştu.

“BURASI BİR İŞLETMEYMİŞ”

“Burada esasında büyük bir skandal meydana geliyor. Biz burayı bir okul olarak düşünüyorduk ama okul değil işletmeymiş. Biz kendimizi veli, çocuğumuzu öğrenci zannediyorduk ama biz müşteriymişiz. Çocuğumuzla alakalı kaygılarımız var. Kaçırılan zamanın telafisinin mümkün olmadığı, hele bozulan psikolojilerinin nasıl yerine geleceği hakkında kaygılarımız var” ifadesini kullanan Keçeci şu şekilde devam etti:

“ÖĞRETMENLER GEÇİM SIKINTISI YAŞIYOR”

“O sebeple evimizi okul yaparak çocuğumuzu okumaya teşvik edeceğiz. Çocuklarımızı getirdik ama şu an içeride ders yapılmıyor. Arkadaşlarını görecek ve alıp gideceğiz. Öğretmenler dersi bırakmadı, öğretmenlere ders bıraktırıldı. Üç aydır maaşını alamayan bu arkadaşlar çok fedakar bir biçimde ders veriyorlardı. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Derse giremeyeceklerini beyan ettiler çünkü bir çoğunun geçim sıkıntısı baş gösterdi.”

‘ÖĞRETMENLER EVLERİNE MAAŞ GÖTÜREMİYOR’

Okulda 4 çocuğu okuyan ve yarışma programlarından tanınan Mehmet Sur, “Burada 4 çocuğum okuyor. Bunların parasını peşin ödedim. Kitap ve yemek parasını ödedim ve şu an da benim parama el koymuşlar, çocuklarımı okutmuyorlar, öğretmenler görevi bırakmış. Çocuklar ders yapamıyorlar ve soğukta bekliyorlar. Ben devlet büyüklerine sesleniyorum. Bu okula el atsınlar ve öğretmenlerin mağduriyetini gidersinler. Biz önce çocuklarımıza sonra öğretmelerimize destek için geldik. Öğretmenlerimizden memnunum. Ama öğretmenlerimizin de bir çocuğu bir evi var. Öğretmenler evine maaş götüremiyor” şeklinde konuştu.

‘BİZLERİ OYALARAK SÜRECİ UZATMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Tuğçe Toruz ise ” Benim burada sekizinci sınıfa giden kızım var. Çocuğum bu sene liseye giriş sınavına hazırlanıyor. Öğretmenlerin maaşı ödenmediği için eğitim durdurulmuş. Öbür kampüsler için de aynı şey geçerli. Bize yapılan açıklamada gündemi değiştirip bizleri oyalayarak süreyi uzatmaya çalışıyorlar. Bütün kolejleri bu şekilde” diyerek konuştu.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı