adplus-dvertising

Dobo Metin cinayeti çözüldü

10 Haziran 2022, 13:21 tarihinde eklendi
İzmir’de Karşıyaka tribün liderinin silahlı saldırı neticesi öldürülmesi olayında 14 kişi gözaltına alındı. Saldırıyı iki şahsın gerçekleştirdiği, yurt dışına kaçmak için özel ambulansla Covid hastası numarası yaptıkları ve Kocaeli’de yakalandıkları gün yüzüne çıktı. Öte yandan saldırı anı da kamera kayıtlarına yansırken, saldırıdan bir gün sonra gerçekleşen berber cinayetinin de saldırıyla alakalı olduğu öğrenildi.
Takip et
Dobo Metin cinayeti çözüldü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir’de Karşıyaka tribün lideri Dobo Metin lakaplı Metin Arslan ve Mehmet Ali Oğuz, 5 Haziran’da 35 AIT 325 plakalı araba ile Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’ndan Konak istikametine seyir halindeyken Güzelyalı civarında bulunan başka bir arabadaki şüphelilerce silahlı saldırıya uğradı. Uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda araç içinde bulunan yaralılara ilk müdahalede bulunuldu. Yaralılar ambulanslar ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan yaralılardan, Karşıyaka tribün lideri Dobo Metin lakaplı Metin Arslan yapılan bütün müdahalelere karşın yaşamını yitirdi. Öbür yaralı Mehmet Ali Oğuzun ise tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Olayla alakalı 14 şüpheli yakalandı. Saldırıyı M.D. ve A.Y. adlı şahısların gerçekleştirdiği gün yüzüne çıktı. Olayla alakalı sır perdesi de İzmir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından çözüldü.

Dobo Metin cinayeti çözüldü

Dobo Metin cinayeti çözüldü

Covid hastası numarası yaptılar

Edinilen bilgiye göre, alacak verecek konusu üstüne Dobo Metin ile aralarında husumet bulunan M.D. ve A.Y., Dobo Metin’in aracını takip ederek saldırıyı gerçekleştirdi. F.A. ve E.A. adlı şahıslar ise saldırıyı yapan M.D. ve A.Y.’yi çalıntı araçla alarak olay yerinden uzaklaştırdı. M.D. ve A.Y.’nin kaçmalarına ise İstanbul’da yaşayan acil tıp teknisyenleri U.Ç. A.Ç ve B.Ö. yardımcı oldu. Özel ambulans olarak çalışan şahıslar, önce Karşıyaka’da saklanan ve sonra Manisa’ya geçen M.D. ve A.Y’yi alarak hareket etti. Şahısların, ambulansla Covid hastası taşıyor numarası yaptığı ve saldırıyı gerçekleştirenlerin bu sayede kaçmaya çalıştığı öğrenildi. Yurt dışına kaçma planı yaptığı düşünülen M.D., A.Y. ve onlara yardım eden şahıslar, Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde emniyet ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Özel ambulansı H.Y. adlı şahsın ayarladığı, şahısları Manisa’ya götüren çalıntı aracı çalan ve şahıslara teslim eden kişinin de başka bir suçtan cezaevinde olan Ş.A. olduğu anlaşıldı.

Dobo Metin cinayeti çözüldü

Dobo Metin cinayeti çözüldü

Berber cinayetinin faili de aynı şahıs çıktı

Emniyet ekiplerinin yoğun çalışması sonucunda kamera kayıtları an be an incelendi. Olayda kullanılan kalaşnikof, dağda gömülü halde bulundu. Silahlar ise Çiğli ilçesinde ele geçirildi. Saldırı anı kameralara da yansırken, saldırıdan bir gün sonra yaşanan berber cinayetinin de saldırı ile bağlantılı olduğu gün yüzüne çıktı. Karşıyaka ilçesinde gerçekleştirilen silahlı saldırıda berberlik yapan Yener Edis yaşamını yitirmiş, çaycılık yapan O.T. yaralanmıştı. Dobo Metin’in arkadaşı olan Yener Edis’i, M.D.’nin öldürdüğü gün yüzüne çıktı. Olayla alakalı gözaltına alınan 14 şahıstan 4’ü serbest bırakıldı. Bir kişinin cezaevinde olduğu 10 zanlıdan 9’u ise adliyeye sevk edildi.

Ceren Atmaca – Sinan Yeniçeri – Abdülkadir Barış

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.