adplus-dvertising

Diyarbakır’ın Kul İlçesi’ne Kayyum Atandı

Geçtiğimiz hafta yaşanan hain terör saldırısının ardından görevden alınan Kulp Belediye Başkanı Mehmet Fatih Taş'ın yerine, Kulp Kaymakamı Mustafa Gözlet kayyum olarak atandı.
Takip et
Diyarbakır’ın Kul İlçesi’ne Kayyum Atandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz hafta Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’nde yaşanan hain terör saldırısının ardından hakkında ”Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma”, ”Terör Örgütü Propagandası Yapmak”, suçlarından devam eden soruşturmalar kapsamında görevden alınan Kulp Belediye Başkanı Mehmet Fatih Taş’ın yerine, Kaymakam Mustafa Gözlet Kayyum olarak atandı.

KULP BELEDİYESİ’NDE KAYYUM DÖNEMİ BAŞLADI

Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’ne bağlı Ağaçkorur Mahallesi’nde yaşanan Terör Örgütü PKK saldırısının ardından 7 vatandaşımız yaşamını yitirmişti. Yaşanan bu hain saldırının ardından emniyet güçleri soruşturma başlatmış ve belediyede görevli 4 şahsı gözaltına almıştı. Aralarında Belediye Başkanı Mehmet Fatih Taş’ın da ulunduğu şahıslar görevden alınmış ve haklarında soruşturma açılmıştı.

Soruşturmalar devam ederken, Kulp Belediyesi’ne kayyum atandı. Kulp Belediyesi Kaymakamı Mustafa Gözlet, Mehmet Fatih Taş’tan boşalan Belediye Başkanlığı koltuğuna kayyum olarak atandı. Mehmet Fatih Taş ve diğer belediye çalışanlarının hakkında açılan soruşturma ve kovuşturma ise devam ediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.