Diyarbakır’daki uyuşturucu operasyonuna 1200 polis katıldı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında Bağlar ilçesinde bin 200 polis ile başlatılan ‘Narko Alan Diyarbakır’ projesi gece de devam etti.
Takip et
Diyarbakır’daki uyuşturucu operasyonuna 1200 polis katıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Diyarbakır Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın’ın talimatları doğrultusunda merkez Bağlar ilçesinden gelen yoğun ihbar ve şikayetler üstüne 21 Eylül’de ‘Narko Alan Diyarbakır’ projesi başladı. İlçede başlayan projede ekipler tarafından video ve fotoğraflar neticesinde belirlenen 80 kritik noktada arama ve kontrol sıklaştırıldı. İlçenin Kaynartepe Mahallesi’ne konuşlanan ekipler burada hem yaya hem de zırhlı araçlarla devriye görevi yürütüyor. Görev alan ekiplere Özel Harekat Timleri de destek veriyor.

2 AY SOKAK ÇALIŞMASI YAPILDI

Şehirde ismi sık sık terör ve uyuşturucu satıcılığıyla öne çıkan merkez Bağlar ilçesinde 2 ay boyunca çalışma yapıldı. Sokak çalışmasının sonrasında ekipler, bütün sokakları tek tek görüntüleyip, fotoğrafladı. Toplanan görsel ve bilgiler neticesinde ‘Narko Alan Diyarbakır’ projenin başlatılması için düğmeye basıldı. Bu kapsamda başlayan proje Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden her gün ekiplerin çıkış yapmasıyla başlıyor.

ŞÜPHELİLER VE OTOMOBİLLER DİDİK DİDİK ARANDI

Ekipler, gece saatlerinde girdikleri mahallelerde şüpheli olan kişileri ve arabaları durdurarak Genel Bilgi Taraması (GBT) yaptı. Yakalama timleriyle beraber süren uygulamaya aynı zamanda Terörle Mücadele, Narkotik, Asayiş ve yakalama timleri de yer aldı. Narkotik köpeklerinin de katıldığı uygulamada, bazı zanlılar gözaltına alındı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.