Diyarbakır’da Zabıta Kağıt Toplayan Çocuğa Tokat Attı

Diyarbakır'da üzerinde zabıta kıyafeti olan bir kişinin sokakta kağıt toplayan çocuğa tokat atması tepkilere neden oldu.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Sanat Sokağı’nda üstünde zabıta yeleği olan adam, sokakta kağıt toplayan çocuğun üstüne yürüyüp tokat attı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülere tepkiler gelmesinin ardından belediyeden açıklama geldi. Belediyeden paylaşılan açıklamada tokat atan kişinin belediye kadrosunda zabıta olmadığı ve geçici süreyle vazife yaptığı bildirildi. Görüntülere tepkiler ise çığ gibi aktı. Vatandaşlar çocuğa sahip çıkarak, tokat atan kişinin cezalandırmasını talep etti.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Orta Doğu News haber sitesinin aktardığı görüntülerde küçük çocuğun adamın tokat atmasının etkisiyle yere çömelip kendini korumaya çalıştığı fark ediliyor. Sosyal medyada görüntülere tepkilerin gelmesinin ardından belediye açıklama yaptı. Belediyeden paylaşılan açıklama şöyle: Birtakım sosyal medya sayfalarında Diyarbakır’da, kâğıt toplayan bir çocuğa tokat atan ve zabıta olduğu öne sürülen bir kişinin görüntüsünün paylaşıldığı belirlenmiştir. Mesele ile alakalı olarak paylaşılan çalışmalar neticesinde kişinin zabıta görevlisi olmadığı, önceki dönemlerde toplum faydasına çalışma programı çerçevesinde Büyükşehir Belediyemizde geçici olarak görev yaptığı fakat hâli hazırda Büyükşehir Belediyemizle herhangi bir ilişiğinin bulunmadığı belirlenmiştir. Bir çocuğa uygulanan ve kabul edilemez olan bu şiddetin sorumlusu şahıs hakkında emniyet güçlerimizin soruşturması başlatılmış olup gelişmelerden ayrıca bilgi verileceği konusu; Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı