Diyarbakır’da Petrol Arama Çalışmaları Genişletiliyor

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın Diyarbakır’da sürdürdüğü petrol arama süreci, işletme ruhsatının genişletilmesiyle daha büyük alanlara yayılacak.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın 9 bin 134 hektarda sürdürdüğü ruhsatlı petrol arama çalışmaları, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 6 bin 95 hektar daha eklenmek suretiyle genişletilmiş olup, işletme ruhsatı toplamda 15 bin hektarın üzerine çıakrıldı.

3 YIL İÇİNDE 2 KUYU AÇILMASI ŞARTI

9 bin hektarın işletme ruhsatının üzerine eklenen 6 bin hektarlık alan, şirketin 3 yıl içinde 2 kuyuyu açıp kullanabilmesine bağlı olarak şirket elinde kalabilecek. Aksi takdirde şirket, kendisine verilen bu ek ruhsatı 3 yıl sonra geri vermek zorunda kalacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın almış olduğu bu karar bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak uygulamaya geçti. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın belirlediği program çerçevsinde gelişecek süreç, 3 yıl içinde 2 kuyu açmayı ve bu kuyulardan kazanım elde etmeyi amaçlıyor. Aksi takdirde şirkete tanınmış olan bu hak 3 yılın sonunda şirketten alınabilecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı