adplus-dvertising

Diyarbakır’da nisan ayı kaza bilançosu: 3 ölü, 282 yaralı

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı istatistiklerine göre, Diyarbakır’da nisan ayında yaşanan kazalarda 3 kişi öldü, 282 kişi yaralandı.
Takip et
Diyarbakır’da nisan ayı kaza bilançosu: 3 ölü, 282 yaralı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, Diyarbakır’da nisan ayı içerisindeki kaza bilançosunu paylaştı. İstatistiklere göre 356 kazada 282 kişi yaralandı, 3 kişi öldü. Kazaların 173’ü ölümlü ve yaralanmalı olurken, 183’ünün ise maddi hasarlı olduğu açıklandı.

Diyarbakır’da nisan ayı kaza bilançosu: 3 ölü, 282 yaralı

Ocak, şubat, mart ve nisan aylarında yaşanan bin 579 kazada ise bin 117 kişi yaralanırken, 5 kişi öldü. Kazaların 673’ü ölümlü ve yaralamalı olurken, 906’sı ise maddi hasarlı kaza olarak yaşandı.

Şoför hatalarının kazalara neden olduğu söylenen istatistiklerde, trafik kazalarında en sık görülen şoför hataları ise araç hızı, yol, hava ve trafiğin gerektirdiği koşullara uymamak, kavşak, geçit ve kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, şerit izleme ve değiştirme kuralına uymamak, arkadan çarpma, dönüş kurallarına uymamak, kırmızı ışık yahut görevlinin ‘dur’ işaretinde durmamak, taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere girmek, yaya ve okul geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı vermemek, alkollü olarak araç kullanmak, aşırı hızla araç kullanmak, geçme yasağı olan yerlerden geçmek ve hatalı biçimde yahut yasak olan yerlere park etmek olarak ifade edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.