adplus-dvertising

Diyarbakır’da HDP Önündeki Oturma Eylemine Bir Aile Daha Katıldı

Çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia ederek HDP Diyarbakır İl Binası önünde oturma eylemi yapan ailelere bir yenisi daha eklendi. Ağrı'dan Diyarbakır'a giden Salih Gökçe, oğlunu 4 yıl önce kaçırıldığını söyleyerek eyleme katıldı.
Takip et
Diyarbakır’da HDP Önündeki Oturma Eylemine Bir Aile Daha Katıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocuklarının dağa götürülmesinden HDP’yi sorumlu görerek Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi gerçekleştiren Diyarbakır annelerine, bir aile daha katıldı.

Çocukları dağa kaçırıldığı için HDP’yi sorumlu tutarak 3 Eylül’de partinin il başkanlığı binası önüne giden Diyarbakır annelerinin başlattığı oturma eylemi sürüyor.

Diyarbakır’da HDP Önündeki Oturma Eylemine Bir Aile Daha Katıldı

OĞLUNU 4 YIL ÖNCE KAÇIRMIŞLAR

Ağrı’dan Diyarbakır’a giden baba Salih Gökçe, oğlu Mehmet’in yaklaşık 4 sene önce dağa kaçırıldığını söyleyerek, “İstanbul’da çalışıyordu. Beni telefonla aradı ‘baba geleceğim.’ dedi. Ondan sonra telefonu kesildi. Aramama karşın ulaşamadım. Oğlum 20 gün sonra askere gidecekti, dağa kaçırdılar. Kurbanlığını hazırlamıştım, gelip askere gidecekti.” dedi.

Oğlunun İstanbul’un Yenidoğan semtinde kaçırıldığını söyleyen baba Gökçe, “Aramama karşın ulaşamadım. İstanbul Yenidoğan’dan kaçırmışlar. O günden sonra kendisinden haber alamadım. Akçakale’ye dek gittim. Suriye’de savaş vardı, o sebeple geçemedim geri döndüm.” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.