adplus-dvertising

Diyarbakır’da evlat nöbetine katılan anne, iki evladına seslendi

Gaziantep’ten HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önüne gelen 304’üncü aile anne Hadice Demir, oturma eylemine katılarak dağda olan iki yetim evladına teslim olma çağrısında bulundu.
Takip et
Diyarbakır’da evlat nöbetine katılan anne, iki evladına seslendi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çocuklarının bölücü terör örgütü PKK üyeleri tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelen ailelerin HDP İl binası önünde başlattıkları oturma eylemi bin 95’inci gününde. Gaziantep’in Nizip ilçesinden gelen Hadice Demir, 304’üncü aile olarak evlat nöbetine katıldı. Nizip ilçesinde 2016 senesinde inşaatta çalışmaya giden ve şu anda biri 30 diğeri 24 yaşındaki iki oğlu için oturma eylemine katılan gözü yaşlı anne, evlatlarına gelmeleri için çağrıda bulundu.

Basın üyelerine açıklamalarda bulunan Hadice Demir, oğulları için Nizip’ten geldiğini belirtti. Demir, “İşe diyerek çıktılar, oradan gittiler. İkisi birlikteydi, haber alamadık ve babaları yok. Kimseleri yok ki peşlerine düşsün. Bende yalnız başıma yola çıkıp buraya geldim. İnşallah gelirler. Beni görüyorsanız artık gelin, yeter. Çocuklarımı kandırıp götürdüler” ifadelerinde bulundu.

Gözü yaşlı anne, basın açıklamasından sonra evlatlarının fotoğrafını alarak oturma eylemine dahil oldu. Aileler, PKK ve HDP aleyhine sloganlar attı. Aileler, 3 Eylül’de dördüncü seneye girecek olmalarıyla Türkiye’ye destek için çağrıda bulundu.

Diyarbakır’da evlat nöbetine katılan anne, iki evladına seslendi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.