Diyarbakır’da Bir Annenin Yardım Feryadı!

Diyarbakır'da perişan bir anne, yetkililerin kendisine ve çocuklarına elini uzatmasını bekliyor.

Diyarbakır’da bir annenin yardım çığlığı yürekleri dağladı. 33 yaşındaki Güzel Evinç, yetkililere seslendi. 3 çocuk annesi kadın şeker hastalığıyla mücadele ediyor. Bir yıl önce böbreklerinin ikisi de çalışmaz hale gelen kadın, makineye muhtaç yaşıyor. Kocası ise 9 yıldır hapishanede yatıyor.

Bağlar’a bağlı Şeyh Şamil Mahallesi’nde oturan talihsiz kadın, devlet büyüklerine seslendi. Evinç, gazetecilere verdiği demeçte, kendisine 1 yıl önce şeker hastalığı teşhisi koyulduğunu ve hastalığın imkansızlıklar nedeniyle üzerine gidemediğini söyledi. Daha sonra tekrar hastaneye gittiğinde 2 böbreğini de kaybettiğini öğrenen kadın, resmen yıkıldı. Böbrek nakli yapılması gereken kadın, evde diyaliz makinesine bağlı olarak yaşıyor. En küçüğü 2 yaşında olan 3 çocuğuna bakamıyor. Kocası ise 9 yıldır cezaevinde yaşıyor.

KENDİSİNE YARDIM EDEN BİR YAKINI BİLE YOK

Böbrek nakli yapılmazsa doktorların kendisine ölebileceğini söyleyen kadın, evin hiçbir gelirinin de olmadığı ve çocuklarına bakamadığını da söyledi. İş adamlarından, devlet büyüklerinden ve hayırseverlerden yardım bekleyen şanssız kadın, “Allah rızası için bana yardım edin” dedi. Anne ve babası da daha önce ölmüş olan kadının ne bir ailesi, ne eşi ne de kendisine yardım eden yakınları var. Bir başına hasta ve yalnız kalan kadın, yetkililerden çocukları için yardım istiyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı