Diyarbakır’da 2 Terörist Yakalandı

Diyarbakır’da terör örgütü PKK’dan aldıkları talimatlarla eylemlerde bulundukları tespit edilen 2 terörist yakalandı. Teröristler çıkarıldıkları mahkeme sonucu tutuklandı.

Diyarbakır’da terör örgütü PKK’nın vermiş olduğu talimatlarla faaliyetlerde bulundukları tespit edilen ve haklarında ne arama ne yakalanma kararı olmayan 2 şüpheli düzenlenen operasyonla yakalandı. Yakalanan teröristlerin, PKK’dan aldıkları talimatları yerine getirdikten sonra, ikinci bir eylem emrine kadar günlük yaşamlarına devam etikleri tespit edildi.

Diyarbakr Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalar ve takip sonucunda S.K. ve R.D. isimli 2 şüphelinin PKK’nın eğitimlerine katıldıkları ve örgütsel/ideolojik eğitimler aldıkları belirlendi. Şüphelilerin, eğitimlerinin ardından terör örgütünün sözde gençlik yapılanmasına katıldıkları tespit edildi. Öte yandan zanlıların Diyarbakır’ın il merkezinde PKK’nın şehir yapılanması kapsamında faaliyet yürüttükleri de aktarıldı. Haklarında arama ya da yakalama kararı bulunmayan teröristlerin, şehir içi faaliyetlerde bulunduktan sonra günlük hayatlarına devam ettikleri tespit edildi.

NORMAL HAYATLARINA DEVAM EDİYORLAR

Şüpheliler İl Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklandılar. Diyarbakır Valiliği ise resmi açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Terör örgütünden aldıkları talimatlar doğrultusunda örgütsel eylemlerde bulundukları, aranma ve yakalanma kayıtları olmaması nedeniyle terör örgütü adına eylemlerde bulunduktan sonra ikinci bir eylem emrine kadar normal hayatlarına devam ettikleri tespit edilmiş olup bahse konu şüpheliler yakalanarak gözaltına alınmış ve sevk edildikleri adli makamlarca silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklanmışlardır. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında, PKK/KCK terör örgütünün sivil yapılanması, işbirlikçi faaliyetleri ve finans kaynaklarının kurutulmasına yönelik yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı