Diyarbakır Annelerine Sanat Dünyasından Destek

Aralarında Hülya Koçyiğit, Muazzez Ersoy, Gülben Ergen, Yavuz Bingöl ve Hasan Kaçan gibi isimlerin de olduğu bir grup sanatçı, HDP İl Başkanlığı binası önündeki oturma eylemine destek verdi.

HDP İl Başkanlığı binası önünde yapılan oturma eylemine sanat dünyasından destek geldi. Diyarbakır annelerini Hülya Koçyiğit, Gülben Ergen, Yavuz Bingöl ve Hasan Kaçan gibi isimler ziyaret etti.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır anneleri, 3 Eylül’den bu yana HDP İl Başkanlığı önünde eylem yapıyor. Diyarbakır annelerinin başlattıkları oturma eylemine destek giderek artıyor.

“BEN ANAYIM”

Sanatçılar, evlatları için oturma eylemini devam ettiren annelerle tek tek ilgilendi. Annelerin ellerini bir an olsun bırakmayan sanatçılar, acıya ortak oldular. Bazı annelerin çocuklarının fotoğraflarını gösterip, çocuklarına duydukları özlemi anlatması duygusal anlar yaşattı. Destek veren sanatçıların arasında yer alan Hülya Koçyiğit, “Vicdanım beni buraya getirdi. Ben insanım, anayım. Anaların yüreğindeki yangını hissettim yüreğimde” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı