adplus-dvertising

Diyanet’ten teravih namazı kararı! Ramazan’da camilerde teravih kılınacak mı?

Koronavirüs önlemleri kapsamında hafta içi hafta sonu 21.00 ile sabah 05.00 arasında uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle Ramazan ayında camilerde Teravih namazı kılınacak mı merak ediliyor. Peki, 2021 ilk Teravih namazı ne zaman? İşte konuyla ilgili detaylar..
Takip et
Diyanet’ten teravih namazı kararı! Ramazan’da camilerde teravih kılınacak mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye risk haritasında yüksek riskli illerin artmasıyla birlikte belli saatleri kapsayan sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Cumartesi, pazar günleri ve akşam 21.00 ile sabah 05.00 arasında sokağa çıkma yasağı bulunuyor. Ramazan ayına özel ek kısıtlamalar da söz konusu. Peki teravih namazı olacak mı? Teravih namazı camilerde kılınacak mı? İşte Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan son dakika açıklaması..

CAMİLERDE TERAVİH NAMAZI KILINACAK MI?

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik.” dedi.

2021 İLK TERAVİH NE ZAMAN?

Mübarek üç aylardan sonuncusu olan Ramazan ayında oruç tutmaya başlayacak Müslümanlar 12 Nisan gecesi ilk teravih namazını kılacak. 13 Nisan günü yılın ilk orucunu tutulacak. Yılın son oruç tarihi ise 12 Mayıs Cumartesi olacak.

RAMAZAN AYI KISITLAMALARI

Geçtiğimiz 29 Mart’ta yapılan Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız. Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır. Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinliklere de müsaade edilmeyecek” açıklamasında bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.