Diyanet-Sen’den piyango çekilişine Çanakkale tepkisi!

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, tarihimizin en mühim zaferlerinden biri olan Çanakkale Savaşı’nın yıldönümünde piyango çekilişi planlanmasını eleştirdi.
Takip et
Diyanet-Sen’den piyango çekilişine Çanakkale tepkisi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Milli Piyango’nun Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümü sebebiyle 18 Mart’ta özel çekiliş yapmasını eleştirerek, “Yüzbinlerce Mehmetçiğin bu vatan uğruna, istikbalimiz, bayrağımız uğruna şehit olduğu bir günü piyango kumarıyla kirletmeye kimsenin hakkı yok” şeklinde konuştu.

“BU YANLIŞTAN DERHAŞ DÖNÜLMELİ”

Vatan uğruna şehit olan binlerce vatan evladının piyango çekiliş malzemesi yapılmasının yanlış bir karar olduğunu söyleyen Güldemir, “Başına milli ekleyerek kumar oynatılmasının yanlışlığı ortadayken vatan, bayrak, milli manevi değerlerimiz uğruna şehit düşmüş vatan evlatlarımızın 18 Mart Deniz Zaferi’nin yıldönümünde milli piyango aracılığı ile kumar malzemesi yapılması bizleri derinden üzmüştür. Bu yanlıştan derhal dönülmelidir” çağrısında bulundu.

Güldemir, söz konusu piyangonun özellikle 18 Mart gününün seçilmesini de sert bir dille eleştirerek, “Şans oyunları ile bu vatan uğruna şehit düşen ecdadımızın kemiklerini sızlatmaya kimsenin hakkı yok. Yasal düzenleme ile kumar kapsamından çıkarılan şans oyunlarının da esasında kumardan hiçbir farkı yoktur. Çünkü bunlarda şans üstüne kurulu ve insan emeğinin zarara uğratıldığı oyunlardır” diyerek tepki gösterdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.