adplus-dvertising

Diyanet “Kadrajımda Ayet Var” konulu fotoğraf yarışması düzenliyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı, gençlere yönelik “Kadrajımda Ayet Var” konulu fotoğraf yarışması düzenliyor.
Takip et
Diyanet “Kadrajımda Ayet Var” konulu fotoğraf yarışması düzenliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Başkanlıktan yapılan açıklamaya göre, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen yarışmaya, 2017-2018 eğitim öğretim senesinden itibaren başkanlığın Kur’an kurslarında eğitim almış yahut halen alan 15-25 yaşları arasındaki gençler katılabilecek.

Gençlerin çevrelerinde yaşananlara, tabiatta yaşanan olaylara, canlı ve cansız her şeye Kur’an-ı Kerim’in nazarıyla bakabilmelerinin ve dünyayı ayetlerin ışığında görebilmelerinin amaçlandığı yarışmaya gönderilecek eserler, Kur’an-ı Kerim’den bir ayetle ilişkilendirilecek ve ayetin Türkçe meali, Diyanet İşleri Başkanlığı mealinden alınacak.

Katılımın ücretsiz olduğu yarışmada gençler, cep telefonu yahut fotoğraf makinesiyle çektikleri fotoğraflarla yarışacak.

Diyanet “Kadrajımda Ayet Var” konulu fotoğraf yarışması düzenliyor!

Yarışmacıların fotoğraf ve telif formunu “kurankurslari@diyanet.gov.tr” adresine en geç 29 Mayıs 2022 Pazar günü saat 23.59’a kadar ulaştırması gerekiyor.

Yarışma neticeleri, haziran ayı içerisinde Diyanet İşleri Başkanlığının web sayfasında ilan edilecek. Neticeler, bütün ödül ve sergileme hakkı kazanan katılımcılara telefon ve mail ile bildirilecek.

Birinciye 6 bin, ikinciye 4 bin ve üçüncüye 2 bin lira ödül verilecek yarışmada, mansiyon ödülü 1000, sergileme bedeli ise 500 lira olarak tespit edildi.

Katılımcılar yarışmaya dair bütün ayrıntılara “https://www.diyanet.gov.tr” adresinden ulaşabilecek. Yarışmaya, jüri mensuplarının ve düzenleme kurulunun birinci derece yakınları katılamayacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.