Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Video: Eşinin Yüzüne Bak

Diyanet İşleri Başkanlığı, teknoloji bağımlığına dikkat çeken bir video paylaştı. Video "Telefonun değil, eşinin yüzüne bak" başlığı ile yayınlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi Twitter sayfasından paylaşılan videoda, teknoloji bağımlılığına dikkat çekildi. Beğeni yağan paylaşımda “Telefonun değil, eşinin yüzüne bak!” başlığı ile teknoloji bağımlılığına dikkat çekildi.


“BİRAZ DA EŞİNLE İLGİLENSEN”

Videoda, bir kadının oturarak telefonla uğraşan ve kendisiyle iletişim kurmayan eşine, çay ve kek servisi yaptığı görülürken, eşinin telefonuna ‘Biraz da eşinle ilgilensen’ mesajı geliyor. Mesajın gelmesinin ardından ikilinin konuşmaya başladığı fark ediliyor.

Videonun sonlarına doğru arka fondaki seste, “Sanal mutlulukları geride bırak. Önemli olan gerçek hayatta mutlu olmak. Telefonun değil, eşinin yüzüne bak” sözleri söyleniyor.

CUMHURBAŞKANLIĞI DA UYARDI

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi de teknoloji bağımlılığının bir ileri aşaması için uyarı yaptı. Nomofobiye dikkat çekilen paylaşımda, “Bunlar çağımızın yeni hastalıkları, sosyal medyanın tutsağı olmayın. Nomofobiye karşı bilinçlenelim.” denildi.

Hazırlanan videoda “Sosyal medyada arkadaşlarınızın durumlarından devamlı olarak haberdar mı olmak istiyorsunuz? Kendinizi takip etmekten alıkoyamıyorsanız fomo olabilirsiniz. Telefondan uzak kalamıyorsanız, haber alamadığınızda panikliyorsanız hatta korkuyorsanız nomofobi olabilirsiniz. Bunlar çağımızın yeni hastalıkları, sosyal medyanın tutsağı olmayın” ikazı yapıldı.


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı