adplus-dvertising

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş gençlerden evlilikten korkmamalarını istedi!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, aile kavramının önemine değinerek, gençlere evlilikten korkulmaması gerektiğini belirtti. Erbaş, “Bekarlarımıza tavsiyemizi yapmış olalım. Hatta çocuklarla bu sorumluluğu paylaşmak gerekir” şeklinde konuştu.
Takip et
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş gençlerden evlilikten korkmamalarını istedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve eşi Seher Erbaş, çevrim içi olarak düzenlenen “Aile: Sevgi, Şefkat ve Merhamet” konulu Yurt Dışı Aile Semineri programına katıldı.

Gerçekleştirilen programa iki torunlarıyla katılan Erbaş ailesi, aile kavramına yönelik samimi açıklamalarda bulundu.

“EVLİLİKTE SABIR ÇOK ÖNEMLİ”

Erbaş, bekarlara tavsiye verdiği açıklamasında evlilikten korkulmaması gerektiğini belirtti. Açıklamalarına devam eden Ali Erbaş, evlilikte paylaşmanın önemine vurgu yaptı.

“Sorumluluğun ne kadar mühim olduğunu ama korkulacak bir şey olmadığını da vurgulamamız gerekir” diyen Erbaş, evliliğe adım atıldığında sabrın ailenin yürümesi için en öncelikli şeylerden olduğunu da söyledi.

“SORUMLULUK KARŞILIKLI PAYLAŞILARSA KOLAYLAŞIR”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın konuyla alakalı açıklamaları şu şekilde:

“Evlilikte paylaşmak vardır. Sorumluluğu karşılıklı paylaşırlarsa bu kolaylaşır. Korkulacak bir şey olmadığını düşünüyorum. Bekarlarımıza tavsiyemizi yapmış olalım. Hatta çocuklarla bu sorumluluğu paylaşmak gerekir. Sorumluluğun ne kadar mühim olduğunu ama korkulacak bir şey olmadığını da vurgulamamız gerekir.

“SABRIN EN ÇOK GEREKIR OLDUĞU YER AİLEDİR”

Sabrın en çok gerekir olduğu yer ailedir. Ailede eşler birbirlerine karşı sabırlı olacak, çocuklar kendi aralarında sabırlı olacak, anne baba çocuklarına karşı sabırlı olacak, çocuklar anne babalarına karşı sabırlı olacak. Ailenin sağlıklı bir biçimde yürümesinin en mühim ilaçlarından birisi sabırdır.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.