Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilecek

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında, cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesinin gerekli hale geldiğini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine ilişkin açıklama yaptı.

Erbaş, “Cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. Bu süreçte cuma namazı yerine öğle namazının kılınması yeterlidir.” dedi.

“Camiler açık kalacak”
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Camilerin münferiden namaz kılmak isteyenler için açık bulundurulmasının uygun olacağına karar verilmiştir.”

“Umreye giden 390 vatandaş bugün dönecek”
Başkanlığın organizasyonuyla umreye giden vatandaşların hepsinin yurda döndüğünü ifade eden Erbaş, Suudi Arabistan’a özel tur şirketleriyle giden 390 Türk vatandaşının da bugün döneceğini ve karantinaya alınacağını bildirdi.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

2 Yorum

  1. Beynin temiz için temiz gönlün temiz Allah yolunda gidenlerden iz yo Biz dünyamız temiz Politika çukuruna düşenlerden değiliz Dünyada cennet için yaşayanlardanız Önderimiz Hz. MUHAMMED İşimiz olmaz ne makamla madddeyle Kul olduğumuzu unutmayız Allah’a kurbanız kula kulluk etmeyiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı