Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan makam aracı açıklaması!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, eleştiriler sebebiyle halen eski başkan Mehmet Görmez’in makam aracına bindiğini söyleyerek “Korkumuzdan yeni otomobil alamıyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan makam aracı açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Zanka TV’de yayınlanan Söz Meclisten İçeri programında geçen hafta eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın “Zengin için cennetin bir kapısı açılırsa, fakirin bin kapısı açılır” dediğini öne sürerek tepki göstermişti. Okuyan, “Ali Erbaş dalga mı geçiyorsun? Senin bindiğin otomobil kaç lira? İsraf diyorsun, Diyanet İşleri Başkanı olarak senin 500 adet salonun var. Müftülerle toplantı yapıyorsun 5 yıldızlı, 7 yıldızlı otellerde. Yazık günah” demişti.

Yaşar Okuyan’ın açıklamalarını izleyen Ali Erbaş, kendisine bir mesajla cevap verdi. Erbaş’ın gönderdiği mesajda Okuyan’ın sözünün kendisine ait olmadığını belirtip “Büyük olasılıkla FETÖ olabilir. Mahkeme konuyu takip ediyor. Benim bu şekilde bir ne yazım ne konuşmam var. Bu Şekilde bir söz İslam’a aykırı” cevabı verdi.

“GÖRMEZ’İN OTOMOBILINE BİNİYORUM”

Ali Erbaş, kullandığı otomobil konusunda da şu ifadeleri kullandı:

“Otomobil konusunu da belirteyim. 6 yıl önce Diyanet’e yeni bir otomobil verilmişti. Mehmet Görmez hoca Başkan iken. Hocayı çok rahatsız ettikleri için çok üzüldü ve cumhurbaşkanlığına geri gönderdi. Eski otomobile binmeye devam etti. O otomobile şu anda ben biniyorum. 11 yaşında. Geçenlerde bozuldu yolda kaldık, koruma otomobiline geçmek mecburiyetinde kaldım. Korkumuza yeni otomobil alamıyoruz. Türkiye’de bir Diyanet İşleri Başkanı var. Siz bakanlık yaptınız, kimlerin hangi otomobillere bindiğini çok iyi bilirsiniz değerli bakanım.”

“İMAMLARIMIZIN GÜNCELLENMEYE İHTİYACI VAR”

Diyanet İşleri Başkanı, teşkilatın etkinlikleri için kullanılan salonlarla alakalı ise şu açıklamayı yaptı:

“Salon konusuna gelince bizim 500 değil, Kocatepe Camii’nin altında 40 yıl önce yapılan bir salonumuz var. Bir de Başkanlıkta küçük bir salonumuz var. Zaman zaman sezon dışı zamanlarda bazı otellerin kapalı olduğu zamanlarda devletin verdiği harcırah karşılığında hizmet içi eğitimler yapıyoruz bütün kurumlar gibi. Otel sahibinin de zararına olsa da hiç olmazsa çalışan personelini tutmuş oluyor. Kışın işlerine son vermemiş oluyor. İmamlarımızın bilgilerini yenilemeye, kendilerini güncellemeye ihtiyaçları var. Zor koşullarda bunu yapıyoruz.”

“BÜTÇEDE AŞIRI DEĞİŞİKLİK YOK”

Erbaş, mesajında Diyanet’in bütçesine değinerek tamamladı:

“Bütçemizin %96,4’ü personel maaşıdır. Şu kadar bakanlıktan fazla olmadığını en iyi sizin gibi kıymetli bakanlarımız bilir. Çünkü sizin zamanınızdaki nasılsa şuanda de öyle. Aşırı bir değişiklik yok. Örnek: bizim bütçemiz 16 milyar. MEB 189 milyar. Hangisi büyük Sn Bakanım. Konuşurken, yazarken bunları söyleyin diyerek yazıyorum.

Saygı ve muhabbetlerimle Allah’a emanet olunuz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.