Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan Emine Bulut’a Özel Hutbe

Eski kocası tarafından canice öldürülen Emine Bulut yürekleri yakarken Cuma hutbesinde konuya değinen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması en büyük zulümdür." dedi.

Türkiye Emine Bulut cinayetini konuşurken Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma hutbesinde, “Dinimizde kadının canı, hakları dokunulmazdır ve emanettir.” ifadelerini kullandı.


“ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM”

Geçtiğimiz günlerde eski kocası tarafından küçük kızının gözü önünde öldürülen Emine Bulut için Ahmet Hamdi Akseki Cami’de cuma namazı öncesinde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş okuduğu hutbede, “Cinayette vefat eden hanım kardeşimize, bunun gibi şiddete ve cinayete maruz kalan nice masumlara Allah’tan rahmet, arkalarında bıraktıkları yavrularına ve sevdiklerine sabırlar diliyorum.” dedi.

“MÜMİN, ELİNDEN KİMSENİN ZARAR GÖRMEDİĞİ KİŞİDİR”

Bu cinayetin ne İslam ne de insanlık ile bağdaştığını söyleyen Erbaş, “Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması en büyük zulümdür. İslamla, insanlık ile bağdaşmayan büyük bir günahtır. Dinimizde kadının canı, hakları dokunulmazdır ve emanettir. Nitekim efendimiz, ‘Sizin en hayırlınız, eşine karşı en hayırlı olanınızdır’ buyurmuştur. Diğer taraftan, mümin elinden ve dilinden hiç kimsenin zarar görmediği kişidir. Bir daha bu tür acı olayları milletimize yaşatmamasını cenabı haktan niyaz ediyorum.! ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı