adplus-dvertising

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen’in Düğün fotoğrafı yorumuna tepki!

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen’in Twitter hesabından paylaştığı, “Sosyal medyada teşhir” başlıklı videodaki düğün fotoğrafı sözleri tepki çekti.
Takip et
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen’in Düğün fotoğrafı yorumuna tepki!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, Twitter hesabı üstünden “Sosyal medyada teşhir” başlığıyla bir video paylaştı. İşliyen videoda düğün fotoğrafı çekimine ilişkin açıklamalarda bulundu. İşliyen’in sözleri sosyal medyada tepki topladı.

İşliyen, “Parklarda bahçelerde, siz de görmüşsünüzdür elinde fotoğraf makinesi olan bir kişi, gelinlik giymiş bir hanım kız, yanında damatlık giysisiyle damat. Ağacın altında uzanıp resim çektiriyor. Ne oluyoruz yani?” şeklinde konuştu.

İşliyen şu şekilde devam etti:

“Kimin adetleri, kimin yaptıkları bizi bu kadar etki altına alıyor da onların yaptıklarını yapmak için bir yarış içerisine giriyoruz. Çocuğumuzu, kızımızı gencecik, hele bir de tesettüre uygun değilse giysisi Allah’ın emretmiş olduğu örtünme emrine uygun değilse gencecik kızlarımızı teşhir etmek… Sokaklarda, parklarda, bahçelerde birkaç fotoğrafçı, elinde bir adet ışık tutan, bir adet ayna tutan, bir adet fotoğraf çeken falan. Bu eziyetin nedeni nedir Allah aşkına? Bu nasıl tane? Sonra nereden çıktı bu tane. Niye birbirimize eziyet ederiz kolaylaştırmaktır asıl olan.

Ama ara sıra sosyal medyada biri paylaşıyor, ‘Kızımın mutlu gününe beraber katıldık’ falan. Bakıyorsun çocuğu Allah’ın emrettiği tesettürden uzak. Hem o günahı işlemiş hem de bunu teşhir etmek, yaymak suretiyle günahına şahitlik edenleri çoğaltıyor. Başka bir günaha aracılık ediyor, sebep oluyor. Bu nasıl bir hal, bu nasıl bir anlayış? Tüm işlerimizin ölçülere uygun olmak mecburiyeti olduğu gibi düğünlerimizin düğün hazırlıklarımızın vb. törenlerimizin de dini ölçülere imanımızın bizden beklediği ölçülere uygun olması lazım.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.