adplus-dvertising

Diyanet açıkladı! Kısıtlama döneminde camiler açık olacak…

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını söyleyerek, “Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak. Kapanma günleri bundan önce de oldu. Camilerimiz açık. Teravih namazı hariç cuma ve vakit namazlarımız kılınıyor” şeklinde konuştu. Zekat konusunda da açıklamalarda bulunan Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı’nın vatandaşların zekatlarını hesaplayabilmeleri için bir uygulama geliştirdiğini belirtti.
Takip et
Diyanet açıkladı! Kısıtlama döneminde camiler açık olacak…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Diyanet TV ekranlarından canlı olarak yayınlanan ‘İyilik Vakti’ programının konuğu oldu. Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı‘nın (TDV) yardım faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başkan Erbaş, İdlib’te insanların çok zor koşullar altında yaşadıklarını söyleyerek, “3,5 milyon insan, derme çatma çadırlarda elektrik, susuz, yani insan için ihtiyaç olarak gördüğümüz ne varsa onların olmadığı bir mekanda yaşadığını düşününüz. İşte biz, Türkiye Diyanet Vakfı olarak devletimiz olarak başka sivil toplum kuruluşları olarak ne kadar insana ulaşabiliyorsak onların hiç olmazsa zaruri ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Diyanet açıkladı! Kısıtlama döneminde camiler açık olacak…

“ZEKAT HESAPLAMA İÇİN UYGULAMA GELİŞTİRDİK”

İslam’ın bir denge dini olduğuna dikkati çeken Başkan Erbaş, “Bu dengeyi ibadetleri ile emirleri ile kuruyor. Bu dengeyi bozacak olan davranışları da yasaklıyor. Tekrar ediyorum, İslam dini yeryüzünde insanlar arasındaki dengeyi, huzuru, barışı, beraber hayata, beraber huzur içerisinde hayata anlayışını gerçekleştirmek için ilkelerini yaratmış” diyerek konuştu.

Başkan Erbaş, TDV’nin vatandaşların zekatlarını hesaplayabilmeleri için bir uygulama geliştirdiğini ifade ederek, “Vatandaşlarımız, kardeşlerimiz zekatını nasıl hesap edebilecekler? Öncelikle Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Türkiye Diyanet Vakfımızın web sitelerinde zekat hesaplama butonu var. Zekat hesaplama butonuna tıkladığınız zaman o yönlendiriyor. Bugün biz talimat verdik, tüm müftülüklerimizin internet sitelerinde de bu zekat hesaplama butonu olacak. Oradan yapabilirler ya da en yakın müftülüğe gider kardeşlerimizin zekatını müftülükte arkadaşlarımız hesaplarlar” ifadesini kullandı.

Diyanet açıkladı! Kısıtlama döneminde camiler açık olacak…

“CAMİLERİMİZ AÇIK”

Başkan Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını söyleyerek, şu şekilde konuştu:

“Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak. Kapanma günleri bundan önce de oldu. Camilerimiz açık. Teravih namazı hariç cuma ve vakit namazlarımız kılınıyor. Şu bir senedir defalarca sokağa çıkma kısıtlamaları yaşadık. Şuanda 17 gün sürecek bir tam kapanma yaşıyoruz. Ne olur milletimiz, bu fedakarlığı madem yapıyoruz, çok titiz davranalım, dikkat edelim. Mesafeye, önlemlere, maskeye, mesafeye, temizliğe ve öbür önlemlere riayet edelim. Tüm kardeşlerimize buradan tavsiye ediyorum, rica ediyorum. Bu hastalıktan bir an önce kurtulalım inşallah.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.