Dışişleri Bakanlığı’ndan Seyahat İçin Şili'ye Gideceklere Uyarı

Dışişleri Bakanlığı, Şili'de yaşayan veya ülkeye turist olarak giden Türk vatandaşlarını, protestolar ve kitlesel eylemler sebebiyle uyardı.
Takip et
Dışişleri Bakanlığı’ndan Seyahat İçin Şili'ye Gideceklere Uyarı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bakanlığın internet sitesinden yapılan ‘Şili için seyahat uyarısı’nda ülkede yaşanan gelişmelerle bağlantılı olarak, başta başkent Santiago olmak üzere çeşitli şehirlerinde protesto gösterileri ve kitlesel eylemler düzenlendiği, her bölgenin şartları dikkate alınarak Şili makamlarınca olağanüstü hal uygulandığı ve bazı şehirlerde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği hatırlatıldı.

Seyahat uyarısında şunlar kaydedildi:

“Şili’de yaşayan veya bu ülkeye turist olarak gelmiş olan vatandaşlarımızın bu tür gösterilerden ve kalabalık gruplardan uzak durmaları, bulundukları ortamlarda dikkatli hareket etmeleri tavsiye olunmaktadır.

"ŞİLİ'YE SEYAHAT PLANINI GÖZDEN GEÇİRMEKTE YARAR GÖRÜLMEKTEDİR"

Özellikle Santiago Uluslararası Havaalanı’nda sefer iptalleri nedeniyle yaşanan sorunlar ile şehir içi ve şehirler arası ulaşımda yaşanan sıkıntılar dikkate alınarak, önümüzdeki günler için Şili’ye seyahat planı yapan vatandaşlarımızın zorunlu bir sebep bulunmadığı takdirde bu planlarını gözden geçirmelerinde yarar görülmektedir. Vatandaşlarımızın Santiago Büyükelçiliğimizin sosyal medya hesaplarını yakından takip etmeleri yararlı olacaktır.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.