adplus-dvertising

Diş polikliniğinde baston ve uçan tekmeli kira anlaşmazlığı kavgası

Antalya’da baba ve oğulları, aralarında kira anlaşmazlığı iddiasıyla husumeti bulunan kişiye ait özel bir diş polikliniğine gelip önce bütün çalışan personelleri toplayıp aradığı kişiyi sordu, sonrasında olay yerine gelen poliklinik yetkilisine baston, yumruk ve uçan tekmelerle saldırdı. Şahıslar, kavgaya sonradan müdahil olan poliklinik personelini de darp etti. Taraflar polis müdahalesiyle ayrılırken, o dakikalar güvenlik kamerasına an be an yansıdı.
Takip et
Diş polikliniğinde baston ve uçan tekmeli kira anlaşmazlığı kavgası
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, 14 Temmuz Perşembe günü Konyaaltı İlçesi Kuşkavağı Mahallesi Atatürk Bulvarı üstündeki özel bir Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde meydana geldi. İddiaya göre, poliklinik yetkilisi Enver Göktaş ile Veysel. D. arasında kira ve tahliye konularında husumet oluştu. Sonrasında polikliniğe gelen Ali. D. ve oğlu Osman. D., Enver Göktaş ve diş hekimi kardeşi diş hekimi kardeşi Ahmet Göktaş’ı sordu. Şahısların tehditler savurması üstüne vaziyet polise bildirildi. Polis ekipleri, zanlıların sözlü ifadesine başvurduğu sırada bir müddet sonra, Enver Göktaş işyerine geldi.

Bu sırada taraflardan Ali. D. elindeki bastonla, oğulları Osman. D. ve Abidin D., tekme ve yumruklarla Enver Göktaş ile kavgaya sonradan dahil olan poliklinik çalışanı Ahmet Hakan Çelik’i darp etmeye başladı. Polis kavgayı biber gazıyla ayırmaya çalıştı. Bir süre daha süren darp sonrası taraflar ekiplerin araya girmesiyle ayrıldı. Yaralanan Göktaş ve Çelik, tedavi için hastaneye kaldırılırken, zanlılar gözaltına alındı. İşlemlerin sonrasında şahıslar serbest bırakıldı.

Diş polikliniğinde baston ve uçan tekmeli kira anlaşmazlığı kavgası

“Tüm çalışanlar buraya toplansın çabuk”

Olay anıysa işyerinin güvenlik kameralarına an be an yansıdı. Görüntülerde şahısların polikliniğe gelip tehditler savurması, Osman. D.’nin, ‘En yetkili kişiniz kim burada. Onu buraya çağır, tüm çalışanlar buraya toplansın çabuk. Gelmiyorlarsa ben bu mekanı dağıtacağım” sözleri yer aldı. Görüntülerin devamında ise işyerine gelen Enver Göktaş şahısların saldırıp darp etmeleri, kavgaya sonradan müdahil olan Ahmet Hakan Çelik’i de aynı biçimde darp etmeleri kameralara yansıdı.

Diş polikliniğinde baston ve uçan tekmeli kira anlaşmazlığı kavgası

“Arkadaşımız 2 gün hastanede yattı, onlar bir günde serbest bırakıldı”

Yaşadıklarını anlatan Enver Göktaş, kendisini darp eden kişilerin serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Göktaş, “Yola çıkıp kliniğe geldiğimde polisler oradaydı ve bu şahısların ifadelerini alıyordu. Bu sırada ben de polislerle konuşup vaziyeti anlatmak istedim. O esnada bu şahıslar bize saldırmaya başladı. Darp yaşadık maalesef. Sonrasında polis ekipleri ayırdı. Hasta rolünde geliyorlar. Ben ve kardeşim orada olmayınca bu sefer şahsın oğlu gelip görevli arkadaşımıza yüksek bir sesle bağırarak ‘tüm personeli buraya dizin, hepinizin ifadesini alacağım’ gibisinden bir konuşma yapıyor. Ben ve çalışanımızı darp ettiler. Çalışan arkadaşımızın kafatasında bir kırık oluştu, 2 gün hastanede yattı. Şikayetçi olduk, bir gece nezarette kaldılar ertesi gün serbest kaldılar. Arkadaşımız 2 gün hastanede yattığı halde, kendileri ertesi günü serbest bırakıldı” şeklinde konuştu.

Diş polikliniğinde baston ve uçan tekmeli kira anlaşmazlığı kavgası

“İşyerinde çalışan birçok sağlık çalışanı arkadaşımızı korkuttular”

Adil bir yargılanma istediğini söyleyen Göktaş, “Bu olaydan sonra tekrar tehditlerine devam ettiler, aynı binayı kullanıyorlar. Bizim savcılıktan talebimiz tutuklanmalarıydı. İşin içinde hakaret, tehdit ve işyerini basma var. İşyerinde çalışan birçok sağlık çalışanı arkadaşımızı korkuttular. Darp olayı da var. Hasta olan çoğu kişi de buna şahit oldu. Bu şahıslar netice itibariyle sağlık kurumuna saldırdı” diyerek konuştu.

Avukat Ceren Cabukoğlu: “Büyük bir hayal kırıklığı yaşıyoruz”

Göktaş’ın avukatı Ceren Çabukoğlu ise büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını belirtti. Göktaş, “ Söz konusu kişiler arasındaki husumetten ziyade, bir baba ve üç oğlu birlikte gelip bir sağlık merkezini basıyorlar. Hasta olarak giriyorlar buraya. Bu doktorlarla görüşmek istiyorum diyorlar, doktorlar orada olmayınca ‘tüm sağlık çalışanlarını önüme dizin’ diyor. Polise vaziyet bildiriliyor. Müvekkilim polisler olduğuna güvenerek işyerine geliyor. Polislerin önünde darp ediliyor. Yanındaki çalışan da öldüresiye darp ediliyor. Adamın kafasında kırıklar var. Ölecek diyerek çok korktuk. Biz tutuklama talep ettik. 1 gün nezarethanede kaldılar ve sonrasında salıverildiler ve bunun akabinde de soluğu müvekkilimin yanında aldılar. İtirazlarımızı yaptık, adaletin tecelli etmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.