Direksiyonu Duvara Kırdı, Faciayı Önledi!

İlk seferine hazırlanan ve şans eseri içinde yolcu bulunmayan halk otobüsü kaza yaptı. Görgü tanıklarına göre şoför kimseye çarpmamak için direksiyonu duvara kırdı.

Direksiyonu Duvara Kırdı, Faciayı Önledi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da, sabah saatlerinde facianın eşiğinden dönüldü. Sarıyer’den hareket eden halk otobüsü, şoförünün direksiyon hakimiyetini yitirmesi sonucu yol kenarındaki duvara çarptı. Henüz ilk seferine hazırlanan otobüsün içinde hiç yolcu bulunmaması bir facianın önüne geçmiş oldu.

Kazada otobüs kullanılamaz hale gelirken şoför olayı hafif yaralı olarak atlattı. İstanbul trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerden biri olan Sarıyer-Maslak güzergahında meydana gelen kaza nedeniyle şehir içi ulaşımı adeta felç oldu. Kaza yapan otobüsün yolu paralel olarak kapatması nedeniyle trafik kilometrelerce uzadı. Hemen olay yerine gelen ekipler önce şoföre müdahale etti, ardından da otobüsü kaldırarak yolu kontrollü biçimde trafiğe açtı.

FACİAYI ŞOFÖRÜN HAMLE ÖNLEMİŞ

Bazı vatandaşlar ise yaşanan ciddi yoğunluk nedeniyle araçlardan inerek gidecekleri yere yürüyerek ulaşmaya çalıştı. Kazayı anlatan görgü tanıkları ise şoförün kimseye zarar vermemek için bilerek direksiyonu duvara kırdığını belirterek facianın eşiğinden dönüldüğünü vurguladı. Kaza yapan otobüs şoförü sağlık kontrollerinin ardından ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü ve ardından serbest bırakıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.