Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir Maaşını Burs Olarak Dağıttı

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, makam aracını satmasının ardından maaşını da öğrencilere burs olarak bağışladı.

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, seçim zamanında verdiği burs sözünü yerine getiriyor. Şayir, maaşını üniversite öğrencilerine burs olarak veriyor. Seçildiği günden beri biriken maaşını, 710 öğrenciye burs olarak veren Başkan Şayir, bundan böyle de maaşının hepsini burs olarak vermeyi sürdürecek. Bununla da kalmayan Hamza Şayir, Dilovası’ndaki OSB ve sanayicilerle de gerekli görüşmeleri yaparak bursun devamlı olarak yatırılmasını da sağladı.


“SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRDİK”

Mesele ile alakalı açıklamalar yapan Başkan Şayir, “Belediye olarak ilk önceliği eğitime desteğe veriyoruz. Çünkü gençlerimize değer veriyoruz. Dilovamızın eğitimin üstünde yükselen kent olacağını biliyoruz. Ayrıca bu bizim seçim döneminde vermiş olduğumuz bir sözdü. Onu yerine getirmiş olmanın gururunu yaşıyorum. Kimseye ayırım yapmadan, ilçemizde okuyan ve Belediyemize başvuru yapan herkese bu desteği veriyoruz. Bundan böyle da vereceğiz” biçiminde konuştu.

MAKAM ARACINI DA SATMIŞTI

Öte taraftan Dilovası Belediyesi, eğitim alanındaki başka çalışmalarıyla da isminden çokça söz ettiriyor. Anımsanacağı gibi geride bıraktığımız aylarda Belediye Başkanı Hamza Şayir, makam aracını satıp elde edilen gelirle 12 bin öğrenciye kırtasiye yardımı yapmıştı. Başkan Şayir’in bu hareketi taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmıştı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı