Dilenmek İçin Geliştirdiği Formül Ağızları Açık Bıraktı!

Otogar'da, yüzlerce vatandaşa yolda kaldığını söyleyerek bilet aldıran dilenci, firmalara gidip iptal ettirdiği biletlerle binlerce lira kazandı.

Niğde’de otogarı mesken tutan genç dilenci yeni bir formül geliştirdi. Klasik dilenme taktikleri yerine, otogarda otobüs bekleyen vatandaşların yanına yaklaşan 19 yaşındaki sahtekar yolda kaldığını ve parasının olmadığını söyleyerek duygu sömürüsü yaptı. Kısa sürede vatandaşları kandırmayı başaran dilenci yüzlerce kişiye bilet aldırdı.


Dilencinin adına kestirdikleri biletler nedeniyle durumdan şüphelenmeyen vatandaşlar kandırıldıklarını anlamadı. Yapılan bir ihbar üzerine otogara giden zabıta şaşkına döndü. Yapılan incelemede dilencinin üzerinden yüklü miktarda para ve adına düzenlenmiş çok sayıda şehirler arası otobüs bileti çıktı. Adına aldırdığı biletleri daha sonra firmalara giderek iptal eden dilencinin böylece binlere liralık vurgun yaptığı ortaya çıktı.

PARALARA EL KONULDU

Bu yaşanan son örneğin vatandaşları bilinçlendirmesini beklediklerini kaydeden zabıta ekipleri tekrar uyarıda bulundu. Dini ve manevi duygularını sömürenlere karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten zabıta ekipleri, genç dilencinin geliştirdiği formül karşısında ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Böyle bir durum ile daha önce karşılaşmadıklarını belirten ekipler gelen ihbarların ardından harekete geçtiklerini ve kişiyi aynı taktiği uygularken iş üstünde yakaladıklarını belirtti. Dilencinin üzerinden çıkan paralara el konulurken kendisine kabahatler kanunu gereğince işlem yapıldı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı