Dilenirken Talih Kuşunu da Pas Geçmemiş!

Manisa'da yakalanan bir dilencinin üstünden yüklü miktarda paranın yanı sıra piyango biletleriyle sayısal loto kuponları çıktı.

Manisa’da zabıtanın operasyonunda yakalanan bir dilencinin üstünden çıkanlar şaşkınlık yarattı. İnsanların dini ve manevi duygularını sonuna kadar sömürerek para kazanan dilenciden 500 lirya yakın nakit para çıktı. Buraya kadar her şey alışılagelmiş türden. Ancak dilencinin üzerinden piyango biletleri ile sayısal loto kuponları çıkması ekipleri de şaşırttı.


Şehir merkezinde dilenen ve durumu olmadığı, aç olduğunu söyleyerek insanlardan para isteyen adamın, topladığı bozuk paraları sürekli bütünlettiği, bir kısmıyla da şans oyunları oynadığı öğrenildi. Bugüne kadar birçok benzer uygulama yaptıklarını, dilencilerin üzerinden yüklü para çıkmasına alışkın olduklarını söyleyen belediye yetkilileri üzerinden bolca şans oyunu kuponu çıkan dilenciyi ilk kez gördüklerini söyledi.

ZABITAYA YALVARMASI İŞE YARAMADI

Bu oyunları oynamanın bir alışkanlık olduğunu söyleyen yaşlı dilenci ise ekiplere siyan etti. Kimseye bir kötülüğünün dokunmadığını söyleyen adam geçinmekte zorlandığını ve bunun için dilenmekten başka bir çaresinin kalmadığını söyledi. Tüm bu yakarışlarına rağmen zabıta ekipleri dilencinin üzerinden çıkan paralara el koyarken şans oyunu biletleri ile piyango biletleri kendisine iade edildi. Yaşlı adama kabahatler kanunundan da para cezası işlemi uygulandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı