“Dilencilere Para Vermeyin” Tabelasının Altında Dileniyorlar

Denizi'de yaz aylarında artan dilenci sayısı nedeniyle esnaflar duvarlara ve ağaçlara "Dilencilere para vermeyin" yazılı uyarılar astı. Buna rağmen bazı dilenciler tam da bu yazının altında dilenmeye devam ediyor.
“Dilencilere Para Vermeyin” Tabelasının Altında Dileniyorlar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte dilenci sayısının tavan yaptığı Denizli’de ilginç görüntüler yaşanıyor. Müşterilerini rahatsız eden dilencilerden bıkan esnaf çareyi duvarlara ve ağaçlara “Dilencilere para vermeyin” yazılı uyarılar astı.

UYARILAR İŞE YARAMIYOR

Ancak bu uyarı yazılarına rağmen bazı dilencilerin tam da uyarı yazısının altında dilenmeye devam etmeleri dikkat çekti. Uyarıya “Lütfen dilencilere para vermeyin. İslam’da bir günlük yiyeceği bulunan kimsenin dilenmesi haramdır. Bu sebeple dilenciliği meslek edinmişlere para vererek, onların haram işlemesine yardımcı olmayın” ifadelerini yazan esnaf canından bezerken dilenciler  “Hastaneden çıktım. Köye döneceğim. Param yok” gibi ifadelerle dileniyor.

Mağdur esnaflardan sadece biri olan Aynur Söylemez Acar, “Bu dilencilerden bıktık, usandık. Göründüğü gibi yazılı pankartta astık oraya ama dinleyen yok. Biri geliyor, biri gidiyor. Herkes rahatsız bu durumdan. Gelip bu yazının önüne bile oturuyorlar. Hiç dinleyen yok. Hiçbir şekilde azalmada yok. 10-15 kadın var” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.