Dilan Telkök Kimdir, Kaç Yaşındadır?

Halka filmiyle ünlenen, birçok reklam filminde oynayan ve Berkay Hardal ile evlenen Dilan Telkök hakkında merak edilenler haberimizde...

Doğum Tarihi: 16.09.1995

Doğum Yeri: Sakarya

Boyu: 1.74 m

Kilosu: 54 kg

Burcu: Başak

Eğitim: Sakarya Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü

Eşi: Berkay Hardal

Berkay Hardal ile evlenerek magazin dünyasında büyük yankı uyandıran güzel Dilan Telkök’ün herkes kim olduğunu merak ediyor. Duru güzelliği ile herkesin dikkatin çeken Dilan Telkök kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Dilan Telkök fotoğrafları ve hakkındaki tüm detaylar…

Dilan Telkök, 2001 yılında ailesi ile beraber Hollanda’ya taşınmıştır. İlk ve ortaokul eğitimini Hollanda ve Belçika’da tamamlayarak Türkiye’ye geri döndü.  Telkök, aynı zamanda Belçika vatandaşıdır. Ortaokul eğitiminin ardından Türkiye’ye döndü. Sakarya Üniversite alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olan güzel oyuncu, bir yandan da oyunculuk dersleri almaya başlamıştır.

İyi derecede İngilizce ve Flamenkçe bilen Dilan, orta seviyede Almanca bilmektedir

Meryem dizisinde ‘Ela Güney’, Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde ‘Elif’ karakterlerine hayat veren oyuncu, Nerdesin Birader ve Evlat Kokusu dizisinin ardından Halka dizisinde ‘İrem’ karakterine hayat vermektedir.

2015 yılında rol aldığı Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi ile canlandırdığı Elif karakteri sonrasında, Evlat Kokusu dizisi ile bir kez daha ekranlara gelmiştir.

Hande Soral, Sedef Avcı, Barış Kılıç ve Murat Han ünlü gibi oyuncuların da kadrosunda rol aldığı Evlat Kokusu isimli dizide rol alan Dilan Telkök bu dizide Cemre karakterine hayat vermiştir.

2017 yılında Fox TV ekranlarında yayınlanan ve yönetmen koltuğunda Ulaş Cihan Şimşek oturduğu “Nerdesin Birader” dizisinde rol almıştır. Başarılı oyuncu Dilan Telkök’e dizide Aslı karakterine hayat verirken, Gonca Sarıyıldız, Ali karakterine hayat veren Deniz Can Aktaş, Sinem Arıcı karakterine hayat veren Seren Deniz Yalçın ve duygu karakterine hayat veren genç oyuncu Ülkü Hilal Çiftçi eşlik etmiştir.

Dilan Telkök’ün Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • Halka
  • Muhteşem Yüzyıl Kösem
  • Nerdesin Birader
  • Evlat Kokusu
  • Meryem

Dilan Telkök Fotoğrafları

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı