Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim?

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in kızı Dilan Çıtak, son günlerde yıldızı parlayan genç isimlerden. Peki Dilan Çıtak kimdir, kaç yaşında ve nereli? Dilan Çıtak'ı büyüten Cem Çıtak kimdir? Dilan Çıtak'ın annesi Işıl Çıtak kimdir? İşte Dilan Çıtak hakkında merak edilen tüm bilgiler, Dilan Çıtak estetiksiz hali ve hayat hikayesi...
Takip et
Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dilan Tatlıses doğum tarihi : 2 Aralık 1989

Dilan Tatlıses kaç yaşında : 32 yaşında

Dilan Tatlıses nereli : İstanbul doğumlu

Dilan Tatlıses üvey babası: Cem Çıtak

Dilan Tatlıses annesi: Işıl Çıtak

2 Aralık 1989 tarihinde dünyaya geldi. Babasından izinden giderek küçük yaşlarda müzikle ilgilenmeye başladı. 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde yarı burslu olarak okudu. Asıl branşı şan olarak başladığı eğitimine piyano ve keman dersiyle de devam etti. 2 sene keman 4 sene piyano çaldı kemanı bıraktı ve piyano çalmaya devam etti. Okul süresince müzikallerde ve korolarda yer aldı. Caz orkestralarında solistlik yaptı. Aynı zamanda Pera tiyatroda 2 sene oyunculuk eğitimi aldı.

Çıtak, 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde yarı burslu olarak okumaya başladı. Asıl branşı şan olarak başladığı eğitimine piyano ve keman dersiyle de devam etti. 2 sene keman 4 sene piyano çaldı kemanı bırakarak enstrümanına piyano olarak devam etti. Okul süresince müzikallerde ve korolarda yer aldı. Caz orkestralarında solistlik yaptı. Aynı zamanda Pera tiyatroda 2 sene oyunculuk eğitimi aldı.

2011’de dil ve müzik eğitimi için Amerika’ya gitti. “Berklee College Of Music” öğrencilerinden oluşan çeşitli ekiplerle büyük sahnelerde konserler verdi. (Harper’s Ferry,Wally’s Cafe,939 Cafe). Kendi alanında bir çok başarıya imza atmış “The Julliard School”dan mezun Amerikalı bir vokal hocası ile vokal çalışmaları yaptı. Bir yıllık dil ve müzik eğitimi sonrasında Türkiye’ye dönüş yaptı. İTÜ İngilizce müzikoloji bölümünü kazanarak eğitimine bu alanda devam etti.

Sanat okulunda Keman ve Piyano hocalığı yapıyor. Kendi projesi olan SOUL SENSATION band’in solistliği ve İskender Paydaş’ın “Zamansız Şarkılar” projesinde de vokal olarak yer almıştı.

DİLAN ÇITAK’IN KARDEŞİ

Dilan Çıtak’ın İbrahim Tatlıses’den olduğu kadar üvey babasından da kardeşi var. Bir kızın dışında bir Berkay adında bir de erkek kardeşi var.

Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim?Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim?

DİLAN ÇITAK’IN ANNEANNESİ

Dilan’a hamile kaldığında kızı Işıl Çıtak’a sahip çıkan anneanne ailenin en kıymetlisi…

Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim?

DİLAN ÇITAK’IN ANNESİ

Dilan Çıtak’ın annedsi Işıl Çıtak’dır.

IŞIL ÇITAK HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ İÇİN BU HABERE BAKINIZ.

Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim?

DİLAN ÇITAK’IN BABASI

Dilan Çıtak’ı büyüten kişi Cem Çıtak’tır ve eski futbolcudur.

Dilan Çıtak Tatlıses’in annesi Işıl Çıtak, 90’lı yıllarda İbrahim Tatlıses ile yaşadığı kısa süreli ilişki sonrası Dilan’ı dünyaya getirmiştir. İbrahim Tatlıses’in bebeği kabul etmemesi üzerine Dilan’ı kendisi büyüten Işıl Çıtak, ikinci kez evlilik gerçekleştirmiştir. Işıl Çıtak’ın evlendiği kişinin ismi Dilan’ın soyadını taşıdığı Cem Çıtak’dır. Dilan baba olarak hep onu bilmiştir. Dilan Çıtak Tatlıses, 2007 yılında hayatını kaybeden üvey babası hakkında duygularını şu sözlerle paylaşmıştı; “Bugün tam 9 sene oldu kapıdan girince ‘babişkooo’ diye bağırıp sırtına atlamayalı… Nefret ettim bugünden nefret ettim sensizlikten.

Sadece seni almadı hayat benden, duygularımı, çocukluğumu, mutluluğumu da aldı. Gittiğin gün çocuktum ve çocuk kaldım. Yarım kaldı heryerim, büyüyemedim… Sonra ne zaman kırılsam hep ağladım. Ne vardı yine ağladığım da kucağıma yatsan bana saatlerce anlatsan beni ne çok sevdiğini… denizin dibindeki inci tanemsin safımsın pamuğumsun desen yine… Hastalandığım da baba diye ağlasam yine çünkü ben hastayken uyuyamazdın sen bakardın…

Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim?

Şimdi kalbim hasta keşke olsan ısıtsan sarsan sarılsan aşkım desen hemen iyileştirsen.. Hemen iyileşirimki Ne çok ihtiyacım var sana. Gidişin her yaramın sebebi oldu. Ve böyle olalı tam 9 sene oldu. Nefret ettim bugünden nefret ettim sensizlikten…” Cem Çıtak’lı uykusuzluk… Sen bana göre herkülsün, supermansin, batmansin. Dünden bugüne bildiğim bütün dünya kahramanlarısın. Sen bana bir kere kızdın diye sabahlara kadar uyuyamayan, ‘özendim çalışmaya ama sıkıldım artık’ dediğimde işe gitmiyim diye cebindeki son paranı veren kahramanımsın. Uyuduğumu sanıp alnımı öpüp ‘affet kızım üzdüm seni bugün’ diye beni kendine aşık eden ve ne mutluki babalık duygusunu sonuna kadar yaşadığım kocamanımsın. Seni dünyalara değişmem! Cem adam.

DİLAN ÇITAK’IN SEVGİLİSİ KİMDİR?

Dilan Çıtak’ın sevgilisi kendisi gibi müzisyen olan Levent Dörter’dir.

Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim? Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim?

BRAHİM TATLISES İLE YAŞADIKLARI

Dilan Çıtak, babası olduğunu iddia ettiği şarkıcı İbrahim Tatlıses’e babalık davası açmıştı. İbrahim Tatlıses avukatı aracılığıyla davayı kabul etmişti. Bakırköy 1. Aile Mahkemesi, Dilan Çıtak’a yasal olarak, ilk önce nüfusunda bulunduğu üvey babasına “soybağının reddi” davası açması gerektiğini belirterek davayı askıya almıştı.

Dilan Çıtak, öte yandan Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesine “Soyadı değişikliği ve düzeltilmesi” davası açmış, Tatlıses soyadını Çıtak soyadı ile birlikte kullanmayı talep etmişti. Mahkeme, Çıtak olan soyadını Tatlıses olarak değiştirirken iki soyadını birlikte kullanmasının hukuken mümkün olmadığı için bu talebi reddetmişti.

Dilan Tatlıses’ın, Bakırköy Aile Mahkemesinde açtığı “soybağının reddi” davası kabul edilirken, Dilan, 2007’de kaybettiği üvey babası Cem Çıtak’ın nüfusundan çıkmış oldu. Mahkeme, Dilan Tatlıses’in İbrahim Tatlıses’in kızı olduğunu kabul ederse genç kız babasının nüfusuna kaydedilecek.

İBRAHİM TATLISES ONU KABUL EDİNCE NE YAZDI?

Dilan Çıtak yıllar sonra İbrahim Tatlıses’in onu kabul etmesiyle ilgili bu fotoğrafı paylaşıp şunları yazmış; -“Ben Allahın sevdiği bir insanmışım. Çok değerli çok düzgün çok sevdiğim bir babayı kaybettim. Ama yine babasız kalmadım. Çok değerli çok düzgün bir baba daha verdi bana. Cem babam kadar İbrahim babamı da seveceğime inanıyorum.

DİLAN ÇITAK KİMDİR KENDİ ANLATIMIYLA

26 yaşındayım ama kendimi 15 gibi hissediyorum. Patavatsızlıklarımla meşhurumdur ama nerede nasıl davranacağımı aslında iyi bilirim. Kendim olmayacağım bir hale asla girmem.

İTÜ’de Müzik Bilimleri bölümü devam ediyor. Bu ikinci okulum. 5 yıl Ataköy’de tek başıma köpeklerimle yaşadım ama şimdi yeniden ailemle oturuyorum. Piyano, keman çalışıyorum.

7-8 yaşında önce dans ederek başlamışım. İdollerim de vardı; Tarkan, Ajda Pekkan, Justin Timberlake. Maskülen duruşları seviyorum.

“Normalde şirin bir kızım! Belki babam vefat edeli 8-9 yıl oldu, annem de biraz erkek gibidir, ondan geliyor olabilir. Zengin bir ailem olmadı, ama genel olarak bana yokluk hissettirmediler.”

“Derslerden kaçayım diye ortaokulda tiyatro bölümüne gitmeye başladım. Baktım şarkı söyleyebiliyorum, özel okulda yarı burslu konservatuar okudum. Sonraki yıllarda, Işın Karaca, İskender Paydaş gibi isimlerle çalıştım.

TATLISES’IN KIZI OLDUĞUNU NE ZAMAN ÖĞRENDİ?

-“12 -13 yaşındayken o malum hikayeyi öğrenmiştim. Normal hayatım devam ediyordu. Kendi paramı kazanma hevesim çok büyük. Kafede çalıştım, palyaçoluk bile yaptım.

ÖĞRENİNCE ANNESİNE NASIL TEPKİ VERDİ?

-Anneme hiç kızmadım. Sadece ‘Keşke ‘baban o’ demeseydin bana’ diye kızdım. Çünkü benim aşk yaşadığım bir babam, Cem Çıtak vardı. Ben baba eksikliğiyle büyümedim.

Biz bu gerçeğin ortaya çıkmasını istemedik! Ortaya çıkmaması için çok gayret ettik, hepinizin daha geç öğrenmesi bu yüzden. Sonrası… Tüm kapılar yüzünüze kapanıyor! Bunun bana mani olmasından rahatsızım. Hayatıma o olmadan devam etmeye çalışıyorum.

“Beyonce’nin kız kardeşi olduğum ortaya çıksaydı da aynı tepkiyi verirdim. Bir ismin altında ezilmek, oradan kendime yol çizmeye çalışmanın zorluğu, anlatmaya çalışığım…

CEM ÇITAK VE ANNESİ İLE İLİŞKİSİ

Dilan Çıtak babasının İbrahim Tatlıses olması konusunu onu büyüten Cem Çıtak ile hiç konuşmamış. Bu konuda “Hiç konuşmadık, birbirimizi incitmedik. Zaten en başında nüfusuna alıp sahiplenmiş” diyor. Annesini yargılamadığını da belirten Dilan Çıtak, “Herkes her şeyi biliyor” dedi.

İBRAHİM TATLISES’İN MİRASÇISI OLACAK MI?

Peki Dilan Çıtak İbrahim Tatlıses’in mirasçıları arasına girecek mi? Bu konuda şöyle diyor; -“Allah gecinden versin; zamanı geldiğinde, miras meselesini konuşalım. Belki onlara ben yardım ederim? Nerden biliyorsun?”

Fikir almaya bayılırım, annem de benim için çok önemli ama günün sonunda kendi bildiğimi yaparım. Sesse ses, sahneyse sahne. Türkiye’nin dişi Tarkan’ı niye olmayayım?

Peki 26 yıl sonra kızı olduğunu kabul etmesi hakkında Dilan ne düşünüyor. Bunca zaman reddedilmiş olmasıyla ilgili “İbrahim Tatlıses beni sahiplenmeyerek kendine yakışanı yaptı!” diyerek kestirip atıyor.

“O SOYİSMİN SAYGINLIĞINI TAŞIMAK İSTERİM”

Bir muhabirin soyismini sorması üzerine Çıtak, “Beni bu yaşıma kadar getiren babamın soyismini taşımaktan asla gocunmadım. Ancak Tatlıses, ismini taşımak onun nimetlerinden faydalanmak isterim. Tatlıses soyadını taşımak onur verici ve gurur verici bir olay. Çocukları olarak o soyismin saygınlığını taşımak isterim” şeklinde cevap verdi.

DİALAN ÇITAK ESTETİKSİZ HALİ

Dilan Çıtak da estetikli ünlüler kervanına katıldı. Genç şarkıcı, burnundan operasyon geçirdi.

Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim?

DİLAN ÇITAK FOTOĞRAFLARI

Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim?Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim? Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim? Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim? Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim? Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim? Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim? Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim? Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim? Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim? Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim? Dilan Çıtak Tatlıses kaç yaşında, kardeşi var mı? Dilan Çıtak’ın babası ve annesi kim?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.