adplus-dvertising

Dikkat! Sivilceyi çoğaltıyor!

26 Eylül 2020, 13:36 tarihinde eklendi
Prof. Dr. Özer Arıcan,akneve tedavisi hakkında bilgi verdi. Arıcan, akne ve sivilceye yol açabilecek faktörler hakkında uyardı. İştesivilceprobleminiz varsa mutlaka dikkat etmeniz gerekenler…
Takip et
Dikkat! Sivilceyi çoğaltıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sivilce probleminiz varsa özellikle yağlı gıdalardan ve aşırı karbonhidratlı beslenmeden uzak durulmalıdır. Mayonez, tam yağlı süt ve süt ürünleri, çikolata, kuruyemiş, hazır katkı maddeli ambalajlı ürünler, yağlı et ürünleri gibi besinlerin sınırlı tüketilmesi faydalı olabilir.

Dikkat! Sivilceyi çoğaltıyor!

Tedavi sürecinde makyajdan uzak durulması önemlidir. Özellikle tüm yüze sürülen fondöten gibi ürünlerin kullanımı sınırlandırılmalı ve yağlı nemlendiricili ürünler tercih edilmemelidir.

Dikkat! Sivilceyi çoğaltıyor!

Hatta güneş koruyucularda yağlı ürünler tercih edilmemeli, uzman önerisiyle cilt tipine uygun güneş koruyucusuna karar verilmelidir.

Dikkat! Sivilceyi çoğaltıyor!

Akneyi tetikleyen bir diğer faktör strestir. Özellikle hastaların stresten uzak durmaları önemlidir. Ancak akne sorununun kendisi de stresi artırdığından hastalar; hastalığın strese, stresin de hastalığa yol açtığı bir döngüye girmektedir. Bu döngünün uzman yardımı ile kırılması gerekmektedir.

Dikkat! Sivilceyi çoğaltıyor!

İnternetten veya çevre tavsiyesi ile bilinçsiz şekilde cilt ürünleri kullanılmamalı, dermatoloji uzmanının önereceği kişiye özel ürünler tercih edilmelidir.

Dikkat! Sivilceyi çoğaltıyor!

Akne sorununun tek bir tedavi yöntemi olmadığı unutulmamalıdır. Kişiye başlanılan tedaviye alınan yanıta göre kullanılan yöntem değiştirilerek, hasta için en doğru seçenekler ile sonuca ulaşılır.

Dikkat! Sivilceyi çoğaltıyor!

Sayılı bir kaç akne lezyonu için uzman desteği alınmasına gerek olmayabilir ancak çok yoğun ve yaşam kalitesini düşürecek duruma gelen akne sorunları için uzman yardımı almaktan çekinilmemeli ve geç kalınmamalıdır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.